شهریور ۲۵, ۱۴۰۰

روش بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن به چه شکل است

بستن اتصالات پیچی

تعریف اتصالات پیچی به این صورت است که بدون نیاز جوش و از طریق مادگی لوله ها متصل می شوند. بیشترین کاربرد اتصالات پیچی، در امر آبرسانی به باغات و زمین های کشاورزی است. که در سیستم آبیاری، تعداد زیادی از این اتصالات مورد مصرف می باشد. از بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن  برای اتصالات لوله تا حداکثر فشار ۱۰ اتمسفر کارایی دارد و متناسب با استانداردهای بین المللی  تولید و عرضه می گردند.

اتصالات پلی اتیلن به طور کلی به سه دسته جوشی، پیچی و فشاری تقسیم می‌شوند. از اتصالات پلی اتیلن پیچی بیشتر در پروژه‌های کوچک و با خطوط لوله سایز پایین استفاده می‌شود.
هر چند اتصالات جوشی قیمت بسیار پایین‌تری دارند و مقرون به صرفه هستند، اما در پروژه‌های کوچک، حمل و نقل یا کرایه دستگاه جوش پلی اتیلن و استخدام نیروی زبده برای کار با آن مقرون به صرفه نیست.  به همین خاطر در پروژ‌ها ی به این شکل، از اتصالات پلی اتیلن پیچی استفاده می‌شود. همچنین استفاده از این اتصالات به خاطر نحوه بستن آنها به لوله پلی اتیلن، در سایزهای بزرگ امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای نگه داشتن لوله و جلوگیری از حرکت آن در اتصالات پلی اتیلن پیچی، از اسپیلت استفاده می شود.

روش بستن اتصالات پیچی

یکی از ویژگی های اتصالات پیچی، قابلیت استفاده چندین مرتبه ای از آنها می باشد. این دسته از اتصالات را  می توان پس از استفاده باز نمود و در جای دیگری بکار گرفت. نحوه بستن اتصالات پیچی به ترتیب زیر می باشد.

  1. در ابتدا با استفاده از سوهان، سر لوله را کاملاٌ صاف و یکدست نمایید.
  2. مرحله بعد جدا نمودن قطعات اتصال به ترتیبی که هستند، و به همان روند یعنی ابتدا از سرپیچ بعد اسپیلیت رینگ و سپس بوشینگ و در آخر اورینگ را بر روی لوله قرار دهید.
  3. در مرحله بعد لوله را با فشار به داخل بدنه اتصال برانید تا به لبه نگه دارنده داخل بدنه برسد. و در همین هنگام اسپیلیت رینگ را به جلو هدایت نمایید تا جایی که به بوشینگ بچسبد این حرکت با باز کردن شکاف اسپیلیت رینگ به آسانی انجام می شود.
  4. در انتها سر پیچ را روی بدنه اتصال پیچانده تا سفت و محکم گردد.

بستن اتصالات پیچی

نکات مهم در هنگام بستن اتصالات پیچی

مهم ترین ویژگی اتصالات پیچی که آنها را از سایر اتصالات متمایز می نمایید قابلیت استفاده چندین مرتبه ای آنها است. به این نکته توجه نمایید که قبل از بستن اتصالات پیچی  باید انتهای لوله کاملاٌ تمیز گردد و از جا افتادن و محکم بودن مهر ها مطمئن باشید.

طراحی اتصالات پیچی و شیرها به گونه ای است که برای استفاده از آب داغ نمی باشد به همین خاطر در مسیر لوله کشی از لوله های پلی اتیلن با دمای متعارف استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از اتصالات پیچی

  • اتصالی سریع و بدون نیاز به دستگاه جوش پلی اتیلن
  • استفاده چندین مرتبه ای از این اتصالات
  • اتصالات پیچی بدون هیچگونه نشتی و سوراخ
  • در صورت آسیب به راحتی قابل تعمیر است.

 

بستن اتصالات پیچی

 

کاربرد بستن اتصالات پیچی پلی اتیلن

اتصالات پیچی برای انواع لوله های پلی اتیلن نرم با قطر خارجی ۲۰ الی ۱۲۵ میلیمتر کاربرد دارند. از این اتصال در زمینه ی آبرسانی و سیستم های آبیاری قطره ای استفاده می شود و بیشترین کاربرد را در شبکه توزیع آب و کشاورزی دارند.

با آگاهی که از اتصالات پیچی در این متن بدست آوردید می توانید خریدی مناسب با خواسته هایتان را انجام دهید. مجموعه بازرگانی سداب با داشتن سابقه طولانی در عرضه لوله های پلی اتیلن، انواع اتصالات پلی اتیلنی، اتصالات پیچی، اتصالات الکتروفیوژن و…سعی بر آن داشته با کیفیترین و مناسب ترین قیمت ها را برای مشتریان محصولات پلی اتیلنی فرآهم سازد .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× استعلام قیمت و موجودی