تبدیل غیر هم مرکز

تبدیل غیر هم مرکز

برای کاهش سایز و یا وصل نمودن لوله پلی اتیلن به سایز کوچکتر از  تبدیل غیر هم مرکز پلی اتیلن استفاده می شود. مجموعه بازرگانی سداب تولید کننده و عرضه کننده اتصالات پلی اتیلن با بهترین کیفیت در سطح کشور می باشد.

نحوه عملکرد تبدیل غیر هم مرکز

تبدیل غیر هم مرکز، محور دو انتهای تبدیل در ارتفاعی مختلف است. تبدیل غیر هم مرکز ارتفاع پایین لوله (B.O.P) را در یک سطح نگه می دارد. وقتی یکی از سطوح لوله باید در یک ارتفاع ثابت نگه داشته شود از این محصول استفاده می شود. پله  ایجاد شده در این نوع تبدیل برابر اختلاف قطر دو لوله است.

در این نوع محصول تغییر قطر لوله روی جهت بالای اتصال جایی که جریان از آن روان می شود و بزرگتر از سمت پایین آن است انجام می گیرد. بر خلاف مدل هم مرکز که مخروطی شکل است. در نوع غیر هم مرکز سطحی دارد که به لوله متصل می شود به طوری که تبدیل غیر هم مرکز پلی اتیلن در طرف مکش پمپ به منظور جلوگیری از متراکم شدن هوا در لوله صورت می گیرد.

تبدیل غیر هم مرکز

کاربرد

این نوع تبدیل تزریقی پلی اتیلن برای اتصال لوله های پلی اتیلن با سایزهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه اتصال به صورت جوش لب به لب و توسط دستگاه جوش پلی اتیلن انجام می شود. در نتیجه تبدیل جوش برای کاهش قطر لوله براساس دو نوع هم مرکز concentric , و یا غیرمرکز Eccentric صورت میگیرد.
در نوع اول در هنگام استفاده از تبدیل باید توجه داشت که فشار کاری تبدیل و نوع PE آن باید با لوله پلی اتیلن یکی باشد. (برای مثال در لوله پلی اتیلن PE100 با فشار کاری ۱۶ اتمسفر باید از تبدیل پلی اتیلن با فشار کاری یکسان و PE100 استفاده کرد) در غیر این صورت هنگام جوش دادن محل جوش دچار پله می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *