کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی

با اطمینان میشود گفت که در تمام زمین های کشاورزی و مزارع یا حتی گلخانه ها از لوله پلی اتیلن استفاده میشود. مزیت هایی که این لوله ها دارند باعث شده است تا کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی بسیار باشد.از جمله این مزایا میتوان به کنترل منابع آب و جلوگیری از هدر رفت آب اشاره کرد.

کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی

کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی

بدلیل تنوع در سایز لوله پلی اتیلن و وجود انواع اتصالات آن باعث شده است تا فرآیند آب رسانی براحتی انجام پذیرد. برای انتقال آب از منبع تا زمین کشاورزی میتوان از لوله پلی اتیلن آب رسانی که در سایزهای بالا وجود دارد استفاده کرد. این لوله ها هم تحمل فشار بالا دارند و هم مقاومت بالا دارند در نتیجه احتمال جویده شدن توسط جانوران به صفر میرسد.

زمانی که آب به سر زمین رسید باید از لوله و اتصالات آبیاری قطره ای استفاده کرد یا از لوله پلی اتیلن با سایز کم تا بتوان آب را در زمین کشاورزی توزیع کرد. اتصالات آبیاری قطره ای بدلیل تنوع و انعطاف بالایی که دارند میتوان در هر زمین کشاورزی حتی ناهموار هم استفاده کرد.

همچنین برای خروج آب های اضافی و پسماندها از سطح زمین کشاورزی میتوان از لوله زهکش استفاده کرد.

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن در کشاورزی

1-طول عمر بالا : بدلیل ماهیت جنس پلی اتیلن و ماندگاری بالا این ماده در طبیعت میتوان با خیال راحت تا حداقل 50 سال از این لوله استفاده کرد.

2- انعطاف بالا : قطعاً در هر مسیر آبرسانی ناهمورای هایی وجود دارد که نه میشود هموار کرد و نه میشود مسیر را تغییر داد. انعطاف بالای لوله پلی اتیلن در کساورزی یکی از بارزه های این محصول است.

3-نصب آسان : وجود اتصالات متنوع برای در قطر های متنوع و یا حتی تبدیل های مختلف نصب و آبرسانی را بسیار ساده کرده است. اتصالات پیچی (اتصالات رزوه ای) یکی از گزینه های مناسب است که براحتی قابلیت نصب را دارد.

4- قیمت پایین :  طول عمر بالا که بالاتر به آن اشاره کردیم باعث میشود هزینه نگهداری و تعمیر و یا حتی تعویض بسیار کم باشد و از آنجایی که نیاز به نیروی متخصص هم برای اجرای پروژه نیست عملاً هزینه بسیار کمی را به کارفرما تحمیل خواهد کرد.

5- مقاومت در برای ماورا بنفش :  مقاومت پلی اتیلن در برابر اشعه UV باعث شده است که از این لوله ها بتوان در روی سطح هم با خیال راحت استفاده کرد.

خرید لوله پلی اتیلن

اگر با مطالعه مقاله فوق و معرفی امکانات و مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن در کشاورزی قصد خرید لوله و اتصالات پلی اتیلنی دارید به اطلاع می رسانیم بازرگانی سداب با دارا بودن نمایندگی کارخانجات معتبر داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

جهت دریافت لیست قیمت و آگاهی از موجودی انبار میتوانید با شماره تلفن 33901412 تماس حاصل نمایید.

بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *