نتافیم

نتافیم بزرگترین شرکت آبیاری جهان و رهبر جهانی در راه حل های آبیاری دقیق است که متعهد به مبارزه با کمبود غذا، آب و زمین برای آینده ای پایدار است.نتافیم با 33 شرکت تابعه و 17 کارخانه تولیدی در سراسر جهان، راه‌حل‌های نوآورانه و سفارشی آبیاری و کوددهی را به میلیون‌ها کشاورز ارائه می‌دهد و به مالکان خرد تا تولیدکنندگان کشاورزی در مقیاس بزرگ در بیش از 110 کشور اجازه می‌دهد تا با TM کمتر رشد بیشتری داشته باشند. نتافیم که در سال 1965 تأسیس شد، پیشگام انقلاب قطره‌ای بود و یک تغییر عظیم به سمت آبیاری دقیق ایجاد کرد. امروزه، این مجموعه، متخصص در راه حل‌های منبع آب، پروژه‌های آبیاری و گلخانه‌ای همچنین معدن را با پشتیبانی خدمات مهندسی، مدیریت پروژه و تامین مالی ارائه می‌دهد.

این شرکت همچنین در کشاورزی دیجیتال پیشرو است و نظارت، تجزیه و تحلیل و کنترل خودکار در زمان واقعی را در یک سیستم پیشرفته یکپارچه می‌کند. در سال 2017، Orbia، یک رهبر جهانی در محصولات تخصصی و راه حل های نوآورانه، 80٪ از Netafim را به دست آورد، Kibbutz Hatzerim 20 درصد باقی مانده را در اختیار دارد.

نتافیم چیست؟

نتافیم چیست؟

همان‌طور که در بخش بالا گفته شد، نتافیم اکنون یک شرکت شناخته شده در دنیا است که پیشگام آبیاری قطره ای در اواسط دهه 1960 در اسرائیل بود. البته که نتافیم یک نام تجاری است و بر روی این سیستم آبیاری نام‌گذاری شده است.

Netafim™Techline لوله ای است که از پلاستیک پلی اتیلن ناهموار ساخته شده است. قطره چکان‌های جبران کننده فشار در فواصل 6 اینچ، 12، 18 و 24 اینچی به دیوار داخلی جوش داده می‌شوند. قطر آن 12 و 17 میلی متر است. ما از لوله پلی اتیلن 12 میلی‌متری با فاصله 6 اینچی نزدیک‌تر برای موارد کوچک‌تر، شنی‌تر یا متراکم‌تر استفاده می‌کنیم.

بسته به نوع خاک، فاصله ردیف ها از 12 تا 24 اینچ متفاوت است. نتافیم روش بهتری برای آب دادن به بسترهای چند ساله متراکم است که در آن هدهای اسپری مسدود یا رشد می‌کنند. آب قبل از رسیدن به خاک در هوا هدر نمی‌رود و اشباع می‌شود. همچنین برای مناطق پر تردد که در آن هدهای اسپری زیر پا می‌مانند یا آسیب می بینند، خوب است.

مزایا استفاده از نتافیم

آبیاری قطره‌ای به‌عنوان حل‌کننده مشکلات در شرایط سخت، مزایای مشخصی دارد:

  • آبیاری قطره ای نتافیم برای اجرا نیاز به فشار آب بالا ندارد. این یک سیستم آبیاری کم حجم است، بنابراین، در مناطقی که فشار آب شهری بسیار پایین است، آبیاری قطره‌ای نتافیم همچنان به شما این امکان را می‌دهد که باغ خود را به طور موثر و کارآمد با لوله pvc آبیاری کنید.
  • آبیاری قطره ای نتافیم مشکلات مربوط به باغ های داخلی، دهلیزها و کاشت بالای پشت بام مانند باد، ریز اقلیم، مه، رطوبت، زهکشی و رواناب را حل می کند.
  • قطره چکان های جبران کننده در هر قطره چکان صرف نظر از فشار آب، طول خطوط یا شیب زمین، مقدار یکسان آب و مواد مغذی را تامین می کند.
  • بدون تبخیر از غبار سمپاش معمولی یا اسپری باد هستند. عدم هدر رفتن آب در مناطق سنگ‌فرش شده و عدم خروج آب بدون اسپری بیش از حد مسیرها و گذرگاه ها – بنابراین هیچ خطری به دلیل سطوح لغزنده یا رشد خزه وجود ندارد
  • خطوط قطره‌ای نتافیم را می‌توان به مناطق آبیاری بارانی موجود اضافه کرد، حتی اگر از نوع سربار معمولی باشند.

انواع نتافیم

اصولاً دو نوع آبیاری قطره ای وجود دارد: آبیاری قطره ای زیرسطحی که آب در زیر سطح خاک هدایت می‌شود. آبیاری قطره ای سطحی که آب مستقیماً به سطح خاک اعمال می‌شود.

بهتر است بدانید که قطره چکان نتافیم برای آبیاری باغات انگور، باغ‌های میوه، نهالستان‌ها و گلخانه‌ها طراحی شده است. قطره چکان‌های نتافیم بیش از 30 سال است که آبیاری دقیق و مطمئن را به کشاورزان ارائه می‌دهد. ساطع کننده های جبران کننده فشار، اطمینان حاصل می‌کنند که هر قطره چکان مقدار یکسان آب را در هر ناحیه پخش می‌کند. آن‌ها خودشان آبیاری را تنظیم کرده و آب را یک جا بیرون نمی‌ریزند.

نحوه استفاده از نتافیم

نحوه استفاده از نتافیم

در گذشته، اگر می خواستید محصولات در زمین کشاورزی بیشتر رشد کند، به کود، نیروی کار یا زمین بیشتری نیاز داشتید. تحول کشاورزی امروز در مورد معکوس کردن این رابطه قدیمی بین هزینه و بازده است. این در مورد رساندن مقدار کامل آب و مواد مغذی به کمک با لوله upvc مستقیماً به ریشه هر گیاه است – نه خاک. بنابراین می‌توانید هر فصل بازدهی بزرگتر و بهتری داشته باشید، البته با منابع کمتر. نتافیم که متعهد به توسعه پایدار است، در پروژه‌هایی در سراسر جهان در حال توسعه، از جمله آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین، مشغول است تا به جمعیت‌های محروم کمک کند تا بازدهی بیشتر و افزایش یافته را با منابع کمتر به دست آورند.

نتافیم عامل کلیدی موفقیت چنین پروژه هایی را ترکیب سخت افزار و نرم افزار و به عبارتی تامین ابزار و ظرفیت سازی می‌داند. این روش در پروژه‌های کشاورزی در بسیاری از حوضه های آبی در سراسر جهان مشغول است و به دنبال فرصت های بیشتری برای معرفی آبیاری قطره ای در حوضه هایی است که آب، غذا و انرژی در آنها چالش برانگیز است.

نتافیم از زمان تأسیس خود در اسرائیل در سال 1965، بر توسعه روش ها و ابزارهایی برای افزایش کمیت و کیفیت محصول و حفظ آب، زمین و انرژی و در عین حال کاهش انتشار گاز تمرکز کرده است.

کاربردهای نتافیم

کاربردهای نتافیم

به طور کلی کاربردهای نتافیم این سیستم موارد زیر را در بر می‌گیرد:

  • نفوذ عمیق را از بین می برد.
  • این سیستم آبیاری کمک می کند تا از فاضلاب استفاده مجدد کنید.
  • تبخیر را کاهش می‌دهد.
  • شرایط خاک شما را بهبود می‌بخشد

آب بیش از حد همچنین مواد مغذی مفید گیاه را در زیر ناحیه فعال ریشه شسته و در نتیجه مواد مغذی کمتری برای محصولات شما وجود دارد و آلودگی آب زیرزمینی به همراه خواهد داشت. آبیاری دقیق به شما کمک می‌کند تا با توجه به نوع خاک و نیاز محصول خود با مقادیر و زمان بندی کامل آبیاری کنید، بنابراین نسبت هوا به آب در خاک عالی است و مواد مغذی در جایی که نیاز است نگهداری می‌شوند.

همان‌طور که می‌دانید فاضلاب نباید زباله باشد. می‌تواند به یک دارایی تبدیل شود. اما پاتوژن‌های حامل آب همیشه قابل استفاده نیستند، زیرا سیستم‌های سیل، محوری و بارانی نیز محصولات شما را آلوده می‌کنند. از سوی دیگر، زمانی که از آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنید، آب مستقیماً به ریشه‌های گیاه می‌رسد. بنابراین محصول شما هرگز با آلاینده‌ها تماس پیدا نمی‌کند، اما هر گیاه هنوز دقیقاً مقدار آبی را که برای رشد نیاز دارد دریافت می‌کند. و آب بی‌مصرف قبلی را به یک منبع با ارزش تبدیل می‌کنید.