کمربند الکتروفیوژن

اتصالات الکتروفیوژن نوعی جوشکاری است که برای اتصال بین دو لوله پلی اتیلن بکار می رود و شامل کمربند الکتروفیوژن، جوشکاری الکتروفیوژن، کوپلر الکتروفیوژن، زین الکتروفیوژن و غیره است. کمربند الکتروفیوژن یک نوع اتصال است که در خطوط لوله گاز و آب استفاده می‌شود. در پایین به تعریف این کمربند، کاربردها و قیمت آن می‌پردازیم.

کمربند الکتروفیوژن چیست؟

قیمت کمربند الکتروفیوژن

کمربند الکتروفیوژن یکی از بهترین کمربندها در حوزه اتصالات آب و گاز می‌باشد. می‌توان از آن برای اتصالات لوله‌ به لوله نیز استفاده کرد به شرطی که لوله و اتصالات لوله از نظر قطر خارجی برابر باشند. اتصال لوله با این کمربند آسان و ارزان است. در عملیات اتصال در محل، از یک گیره فولادی استفاده می‌شود تا کمربند را محکم به دیواره بیرونی انتهای لوله فشار دهد. در صورت بروز آسیب‌های موضعی به لوله‌ها مانند سوراخ شدن دیواره‌ی لوله، می‌توان با استفاده از این کمربند، روش «patching» (وصله) را انجام داد. از ویژگی‌های کمربند انشعابگیر الکتروفیوژن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت و ایمنی بالا
  • وزن پایین
  • انعطاف پذیری بالا
  • سهولت و سرعت عمل در اجرا
  • مقاومت در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی و ضربه
  • سطح جوش صاف و یکنواخت

برای خرید کمربند الکتروفیوژن از سایت بازرگانی سداب میتوانید با اشماره تماس ۰۲۱۳۳۹۰۱۴۱۲ با ما در تماس باشید.

قیمت کمربند الکتروفیوژن

این کمربند برای گرفتن انشعاب از اتصالات اصلی مناسب است. قیمت آن بین 155,000تومان – 600,000 تومان متغیر است که با توجه به سایز و کیفیت آن می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

خرید کمربند انشعابگیر الکتروفیوژن

خرید کمربند الکتروفیوژن

در هنگام خرید کمربند الکتروفیوژن باید توجه داشته باشید که جنس آن از مواد مرغوب پتروشیمی باشد. حتماً سایز مورد نظر خود را بدانید تا در حین خرید دچار اشتباه نشوید. این کمربند باید در برابر خوردگی مقاوم باشد و آب‌بندی مناسبی را در سیستم لوله‌کشی ایجاد کند. همچنین توجه داشته باشید که در برابر شکستگی مقاوم باشد و وزن آن سبک باشد.

کاربردهای کمربند انشعاب‌گیر الکتروفیوژن

کاربردهای کمربند انشعاب‌گیر الکتروفیوژن

کمربند انشعاب‌گیر الکتروفیوژن در واقع برای انشعاب‌گیری از لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن بکار می‌رود. این کمربند در سایزهای مختلفی در بازار موجود است و دستگاه جوش الکتروفیوژن دستی یا اتوماتیک برای جوشِ آن استفاده می‌شود. از آنجایی که این کمربند کاربردهای فراوانی در زمینه انشعاب‌گیری و اتصال لوله‌های پلی اتیلنی دارد، در سایزهای مختلفی با توجه به سایز لوله، خروجی و انشعاب صورت تولید می‌شود و کاربرد گسترده‌ای در صنایع آبرسانی کشاورزی، آبرسانی شهری و روستایی و … دارد.