اتصالات PVC

لیست قیمت جدید 1403 اتصالات PVC

پلی وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) که با نام اختصاری PVC در دنیا شناخته می شود در سال 1913 میلادی اختراع شد و در سال 1943 میلادی از آن در صنعت لوله و اتصالات استفاده شد. مزایا و قابلیت هایی که لوله و اتصالات PVC دارند باعث شده استفاده از این اتصالات در سراسر جهان مرسوم شود.

اتصالات PVC

انواع اتصالاتPVC

اتصالات پی وی سی هم مانند لوله PVC  در دو نوع 40 و 80 تولید میشوند. نوع 40 علاوه بر اینکه دارای رنگ سفید میباشد ضخامت دیواره کمتری هم دارد و در نتیجه قابلیت تحمل فشار کمتری هم دارد. اما نوع 80 رنگ خاکستری و یا سیاه دارد و ضخامت دیواره بیشتری هم دارد و همچنین تحمل فشار بیشتر نسبت به نوع 40 . همچنین از این دو نوع با عنوان های نوع نرم و نوع سخت بکار گرفته میشود.

لیست قیمت اتصالات پلیکا

استفاده از اتصالات pvc به دلیل سهولت در اتصال لوله‌ها بسیار رایج شده است. این اتصالات با توجه به نحوه استفاده، چگونگی اتصال، فشار و دمای کاری، حساسیت صوتی و … کاربرد متفاوتی دارند. اما به طور کلی اتصالات pvc دارای مزایایی همچون: بسیار مقاوم در مقابل زمین لرزه و رانش زمین، مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی، مقاومت بسیار زیاد در برابر فرسایش، عدم رسوب گیری به دلیل سطح صیقلی، هزینه ی تعمیر و نگهداری پایین، میزان بسیار کم انتقال حرارت، ضریب اطمینان بسیار بالا، وزن بسیار سبک، سهولت در نصب، حمل و نقل آسان، طول عمر زیاد، بدون اصطکاک و ضد حریق می‌باشند. در ادامه پرکاربردترین اتصالات پی وی سی را معرفی می‌کنیم.

سوکت pvc

سوکت pvc

سوکت pvc که به بوشن پی وی سی یا رابط PVC نیز معروف است جهت متصل نمودن ۲ لوله به یکدیگر و همچنین متصل کردن لوله به قوطی‌های کلید کاربرد دارند. برای مثال در صورت آسیب دیدن لوله‌‌ها در خطوط انتقال آب برای رفع خرابی و اتصال لوله‌ها به یکدیگر می‌توان از سوکت پی وی سی استفاده نمود. البته فراموش نکنید که با توجه به سایز لوله باید رابط مناسب را انتخاب نمود. خوشبختانه این سوکت‌ها دارای سایزهای متفاوت می‌باشند. در نتیجه می‌توان از آنها برای لوله‌هایی با قطرهای متفاوت استفاده کرد.

مزیت اصلی سوکت pvc عدم نیاز به حرارت دادن لوله‌ها هنگام اتصال است. از این رو اینگونه اتصالات نه تنها بسیار با کیفیت و ارزان هستند بلکه نصب بسیار آسانی نیز دارند.

سه راه (سه راهی) pvc

سه راه (سه راهی) pvc

سه راه pvc یکی از اتصالات پرکاربرد (پس از اتصالات زانویی‌) در سیستم‌های آب و فاضلاب، صنعت برق، مراکز تصفیه آب و …است. از این اتصالات جهت انشعاب گیری، متصل کردن لوله‌هایی با اندازه‌های متفاوت و … استفاده می‌کنند. سه راهی پی وی سی به ۴ گروه سه راهی ۹۰ درجه، سه راهی ۴۵ درجه، سه راهی تبدیل ۹۰ درجه و سه راهی تبدیل ۴۵ درجه دسته بندی می‌شوند. از سه راهی ۹۰ درجه که با نام سه راهی قائمه و سه راهی مساوی نیز شناخته می‌شود برای تقسیم یا جمع آوری مسیر جریان استفاده می‌شود. هر یک از این سه راهی‌ها دارای کاربرد منحصر به فردی است. برای مثال سه راهی ۴۵ درجه با سایز ۱۶ میلی‌متر ویژه آبیاری قطره‌ای می‌باشد.

تبدیل pvc

تبدیل pvc

از تبدیل pvc در سیستم فاضلاب استفاده می‌شود. اکثر اتصالات پی وی سی دارای طراحی ساده‌ایی می‌باشند که جهت اتصال لوله‌های پی وی سی به یکدیگر (لوله‌هایی با سایزهای متفاوت) استفاده می‌شوند. برای مثال فرض کنید در خطوط لوله کشی یک آشپزخانه از لوله پی وی سی با قطر ۱۱۰ استفاده شده است. از طرفی برای سینک ظرفشویی، کف آشپزخانه و … لوله ۶۳نصب شده باشد. در نتیجه برای اینکه همه خروجی‌ها به خروجی اصلی وصل شوند لازم است از تبدیل استفاده شود.

درپوش pvc

درپوش pvc

درپوش pvc نیز یکی از اتصالات pvc است. تفاوت این نوع اتصالات با سایر اتصالات این است که از درپوش برای مسدود کردن و بستن دائمی یا موقت انتهای لوله pvc استفاده می‌شود. هدف از استفاده درپوش ایجاد مانع برای ورود وسایل به داخل سیستم آبرسانی است.

فلنج pvc

فلنج pvc

فلنج pvc که با نام فلج پلیکا نیز شناخته می‌شود یک نوع اتصال از جنس پی وی سی سخت است. این فلنج‌ها در دو مدل ساده و گلو دار تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بیشترین کاربرد این فلنج‌ها هنگام اتصال لوله‌ها به یکدیگر، تغییر قطر و تغییر مسیر لوله‌ها می‌باشد. علاوه بر این در سیستم‌های آبیاری صنعت کشاورزی و سیستم‌های تحت فشار از فلنج pvc جهت منتقل کردن آب چاه به مکانی دیگر استفاده می‌کنند. فلنج‌های pvc دارای مقاومت و طول عمر بسیار زیاد، وزن بسیار سبک و قیمت مقرون به صرفه می‌باشند. همچنین از مقاومت بالا در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی نیز برخوردارند. علاوه بر دلایل ذکر شده به دلیل جنس فلزی جنس لوله و فلنج پمپ آب حتما باید فلنج پی وی سی استفاده نمود.

فلنج‌های pvc در سایزهای ۶۳، ۷۵، ۹۰، ۱۱۰، ۱۲۵، ۱۶۰، ۲۰۰ و ۲۵۰ تولید می‌شوند و در بازار موجود می‌باشند

زانو (زانویی) pvc

زانو (زانویی) pvc

اتصالات زانویی پی وی سی پرکاربردترین نوع اتصالات است که جهت تغییر زاویه مسیر جریان استفاده می‌شوند. در واقع اتصالات زانویی پی وی سی جهت انتقال لوله در محیط‌های دارای و نصب انشعابات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این اتصالات به دو نوع زانویی ۹۰ و ۴۵ درجه تقسیم می‌شوند. دلیل کاربرد فراوان زانویی pvc مقاومت و طول عمر بسیار بالا در مقابل سیالات مختلف و امکان آب بندی صحیح است. به دلیل استفاده از متریال‌های خام هنگام تولید این نوع اتصالات، امکان استفاده از آنها در انواع تاسیسات وجود دارد. همچنین نحوه اتصال این زانویی pvc به دو صورت پیچی و چسبی امکان پذیر است.

سیفون pvc

سیفون pvc

دلیل اصلی بکارگیری سیفون pvc ممانعت از ورود جانوران به داخل و همچنین ممانعت از بازگشت فاضلاب می‌باشد. معمولا سیفون را در ابتدای قسمت خروجی فاضلاب‌ مکان‌های مختلف مانند حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … نصب می‌کنند. سیفون pvc دارای اندازه‌های ۶۳، ۹۰، ۱۱۰ و ۱۲۵ می‌باشد.

چهارراه (چهار راهی) pvc

چهارراه (چهار راهی) pvc

از چهار راهی pvc هنگامی استفاده می‌شود که تعداد اتصالات مورد نیاز در مسیرهای تاسیسات فاضلابی افزایش می‌یابد. علاوه بر این امکان استفاده از یک چهار راهی pvc به جای استفاده از ۲ سه راهی ۴۵ نیز وجود دارد. استفاده کمتر از اتصالات نه تنها در باعث صرفه جویی در هزینه می‌شود بلکه در طراحی خطوط لوله کشی نیز بسیار اهمیت دارد.

سه راه تبدیل pvc

سه راه تبدیل pvc

سه راه تبدیل pvc به دو نوع سه راه تبدیل ۹۰ و ۴۵ درجه تقسیم می‌شوند. کاربرد این سه راه تبدیل هنگام گرفتن خط انشعاب با اندازه کوچک‌تر است. با وجود اینکه سه راه تبدیل پی وی سی را با نام سه راه تبدیل پلیکا نیز می‌شناسند اما این سه راهی در مقایسه با لوله پلیکاهای قدیمی نه تنها مستحکم‌تر و قوی‌تر می‌باشد بلکه در مقابل خوردگی و شکستگی نیز مقاومت بیشتری دارد. سه راه تبدیل pvc در سایزهای مختلف تولید و به بازار ارائه می‌شوند.

اتصالات PVC در نوع چسبی و رزوه ای موجود است.

کاربرد لوله و اتصالات  پی وی سی

  • استفاده در صنعت ساختمان : بیش از 50 درصد کاربرد لوله و اتصالات PVC در ساختمان سازی است چرا که هم هزینه پایینی دارد و هم استفاده از  آن آسان است و به دلیل وزن پایین حمل و نقل و مشکلات کمتری هم دارد.
  • فاضلاب شهری : استفاده در فاضلاب های شهری بدون فشار و تحت فشار و همچنین فاضلاب داخل ساختمان
  • صنعت کشاورزی : از لوله و اتصالات پی وی سی برای آبیاری تحت فشار و همچنین آبیاری بدون فشار و زهکشی و … استفاده میشود.
  • انتقال کابل های مخابراتی و الکتریکی : از آنجایی که برای انتقال کابل های مخابراتی و الکتریکی میبایست در زمین دفن شوند و برای جلوگیری از آسیب دیدن کابل ها و دور ماندن از جوندگان از این اتصالات استفاده میشود.
  • انتقال مواد شیمیایی : به دلیل آنکه لوله و اتصالات pvc مقاومت شیمیایی بالایی دارند برای انتقال مواد شیمایی که خورندگی دارند استفاده میشود.

اتصالات پی وی سی

لیست قیمت اتصالات PVC

اتصالات PVC یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت ساختمانی، آبیاری، و تأسیسات هستند. این اتصالات به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی، سبکی، و همچنین آسانی نصب، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. لیست قیمت اتصالات PVC به مواردی مانند نوع اتصال، اندازه، کیفیت مواد اولیه و برند تولید کننده وابسته است. به هنگام خرید، توصیه می‌شود که با توجه به نیاز و کاربرد خود، از قیمت و کیفیت محصولات مختلف استعلام بگیرید.

خرید اتصالات پی وی سی

سداب با دارا بودن نمایندگی کارخانجات معتبر داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. کافیست با شماره تلفن 33901412 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان این حوزه بهرمند شوید.

اتصالات pvc دارای انواع مختلفی می‌باشند که به دو شکل پوش فیت و چسبی قابل اتصال هستند. همانطور که مشاهده نمودید هر کدام از این اتصالات کاربردهای ویژه خود را دارند. بنابراین با در نظر گرفتن نیاز خود می‌توانید برای خرید هر یک از این اتصالات اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا