دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن وسیله است که امروزه با مدل‌های مختلف در بازار وجود دارد. از آنجایی که امروزه استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن و پلاستیکی بسیار بیشتر از قبل شده و روز به روز نیز کاربرد آن‌ها بیشتر می‌شود. تنوع دستگاه جوش پلی اتیلن نیز نسبت به قبل بیشتر شده و در حال حاضر استفاده از سه مدل مختلف آن بسیار رایج است. اگر شما قصد خرید دستگاه جوش لوله پلی‌اتیلن دارید، لطفا با ما همراه شوید تا علاوه بر معرفی انواع و اقسام آن یک سری راهنمایی‌هایی هم در رابطه با خرید و قیمت مدل‌های مختلف این محصول خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

اینجا کلیک کنید
قبل
بعدی
انواع دستگاه جوشکاری پلی اتیلن

انواع دستگاه جوش پلی اتیلن

قبل از آنکه انواع دستگاه جوش پلی اتیلن را معرفی کنیم، لازم دانستیم که ابتدا در رابطه با انواع لوله های پلی اتیلن صحبت کرده و اطلاعاتی را در این باره به شما عزیزان ارائه دهیم.
لوله های پلی اتیلن، انواع و اقسام مختلفی داشته و معمولا بر حسب کاربردی که دارند تقسیم بندی می شوند. مهم ترین دسته بندی لوله پلی اتیلن، شامل لوله پلی‌اتیلن آبرسانی و لوله پلی‌اتیلن فاضلاب هستند. لوله های پلی اتیلن آبرسانی، شامل لوله پلی اتیلن HDPE و لوله پلی اتیلن LDPE می‌باشند.

 

لوله پلی اتیلن HDPE از جمله لوله‌های هستند که درجه ذوب آن‌ها کریستالی بوده و برای استفاده بهینه باید در زمین دفن شوند. زیرا قرار گرفتن آن‌ها در معرض آفتاب و اشعه‌های آن، احتمال آسیب و صدمه آن‌ها را بالا می‌برد.

اما لوله پلی اتیلن LDPE، لوله‌هایی نرمی هستند که جهت خط فرعی و روی زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تمام لوله‌های پلی‌اتیلن به واسطه دستگاه‌های جوش پلی اتیلن با هم جوش خورده و اتصال می‌یابند. دستگاه‌های جوش پلی‌اتیلن بر حسب اندازه‌های لوله‌های پلی اتیلن تقسیم بندی شده و در حال حاضر دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که در ادامه مطالب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اما به طور کلی به دلیل افزایش روز افزون استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن و نیاز به اتصال این لوله‌ها در صنایع و پروژه‌های عمرانی مختلف، انواع دستگاه جوش مخصوص پلی اتیلن به بازار عرضه شده و شامل سه مدل با نام‌های دستگاه جوش بات فيوژن، دستگاه جوش الکتروفیوژن و دستگاه جوش اكسترودر هستند. هر کدام از دستگاه‌های معرفی شده بر حسب شرایط پروژه مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه جوش بات فيوژن

دستگاه جوش بات فيوژن یا به عبارت دیگر دستگاه جوش لب به لب لوله یک نوع دستگاه جوش است که برای اتصال لوله‌های پلی‌اتیلن به یکدیگر کاربرد دارد. نحوه استفاده از این دستگاه جوش به نحوی است که لبه لوله پلی‌اتیلن با لبه صفحه داغ به صورت لب به لب تماس برقرار می‌کند.

لازم به ذکر است که اگر استفاده از دستگاه جوش بات فيوژن به شکل صحیح انجام گیرد، جوش حاصل از بهترین و محکم‌ترین نوع جوش لوله پلی‌اتیلن خواهد بود.

معمولا لوله‌هایی که به این روش با یکدیگر اتصال می‌یابند، باید از نظر جنس، ضخامت و قطر کاملا یکسان و برابر باشند. دستگاه جوش بات فيوژن هم برای جوش دادن لوله‌های پلی‌اتیلن شبکه‌های توزیع فاضلاب و هم برای جوش دادن لوله‌های پلی‌اتیلن آبرسانی و آتش‌نشانی قابل استفاده هستند. 

دستگاه جوش الکتروفیوژن

دستگاه جوش الکتروفیوژن نوع دیگر دستگاه جوش مخصوص لوله‌های پلی‌اتیلن است که اغلب جهت جوشکاری شبکه‌های گاز رسانی و اتصال لوله‌‌های پلی اتیلن با چگالی بالا و همچنین لوله‌های پلاستیکی کاربرد دارد.

باید متذکر شویم که استفاده از دستگاه جوش الکتروفیوژن باید به واسطه تکنسین های حرفه‌ای و آموزش دیده باشد. زیرا این نوع جوشکاری بسیار خاص بوده و هر گونه خطا در آن عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

اما به طور کلی، قبل از شروع به فرایند جوشکاری با دستگاه جوش الکتروفیوژن باید اتصال از لحاظ فیزیکی مورد برسی قرار بگیرند. زیرا ممکن است در حین نگهداری این اتصالات آسیب دیده باشند. 

کیفیت جوشکاری دستگاه جوشکاری الکتروفیوژن به عوامل مختلفی بستگی دارد. این نوع جوشکاری بیشتر در گودال‌ها و اطراف لوله‌های دیگر که دسترسی در آنجا دشوار است مورد توجه می‌باشد.

لوله‌های که دارای ابعاد ۱۶ تا ۷۱۰ میلی‌متر هستند، به واسطه الکتروفیوژن قابل نصب هستند. لازم به ذکر است که تفاوت در ضخامت جداره لوله‌های پلی‌اتیلن هیچ مشکلی در اتصال این لوله‌ها با هم ایجاد نمی‌کند. به عبارت دیگر با دستگاه جوش الکتروفیوژن می‌توان دو لوله پلی‌اتیلن با ضخامت های مختلف را به هم جوش داد.

دستگاه جوش الکتروفیوژن
دستگاه-جوش-الکتروفیوژن

دستگاه جوش اكسترودر

این نوع دستگاه جوش، یک نوع دستگاه جوش مخصوص لوله‌های پلی‌اتیلن بوده و یک نوع دستگاه جوش دستی است. بیشترین کاربرد دستگاه جوش اكسترودر، ترمیم و جوش اتصالات بوده و در حال حاضر این دستگاه را می‌توان در ابعاد و رنگ‌بندی متفاوت در بازار یافت.
اجرای جوشکاری پلی اتیلن به واسطه دستگاه جوش اكسترودر نسبت به دیگر دستگاه‌های جوش راحت‌تر بوده و حتی و بدون دیدن آموزش‌های خاص و تنها با استفاده از دفترچه راهنمای آن می‌توان از این مدل دستگاه جوش استفاده کرد.

دستگاه جوش اكسترودر دارای وزنی کم با قابلیت تنظیم سرعت خروجی و سیستم نمایشگر دیجیتال دما است و برای ساخت مخازن و تانکرهای پلی‌اتیلن، اتصال لوله کاروگیت، اتصال ورق‌های پلیمری و زئوممبران‌ها به کار می رود.

دستگاه جوش اكسترودر ساخت کشور آلمان بوده و مجهز به سشوار صنعتی می‌باشد. به دلیل مجهز بودن این دستگاه جوش به المنت صنعتی مجهز به تنظیم دما، کاربران به راحتی قابلیت تنظیم سرعت خروج مواد را دارند.

خرید دستگاه جوش پلی اتیلن

خرید دستگاه جوش پلی اتیلن

خرید دستگاه جوش پلی اتیلن یک امر تخصصی بوده و باید با شناخت و آگاهی کامل انجام شود. بنابراین کسانی که قصد خرید انواع و اقسام دستگاه جوش لوله‌های پلی اتیلن را دارند، اما در رابطه با مشخصات فنی و نحوه کاربرد مدل‌های مختلف این نوع دستگاه‌های جوش ندارند، باید قبل از انجام هر کاری، با اخذ مشاوره و راهنمایی در رابطه با آن‌ها یک سری اطلاعات کامل و جامع کسب کرده و سپس برای خرید اقدام نمایند.

همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم امروزه انواع و اقسام دستگاه جوش لوله پلی‌اتیلن در بازار وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای قابلیت و نحوه کاربرد مختلفی هستند. به همین دلیل عدم اطاعت کافی در رابطه با آن‌ها شرایط را برای خرید و انتخاب گزینه ایده‌ال سخت کرده و حتی متقاضیان خرید مدل‌های مختلف این محصول را در معرض سوء استفاده افراد فرصت طلب قرار خواهد داد.

بنابراین توصیه می‌گردد جهت خرید موفق‌تر ابتدا مدل‌های مختلف این دستگاه را شناخته و آنگاه مورد متناسب با نیاز، انتخاب گردد.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن

قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن

قیمت دستگاه‌های جوش پلی‌اتیلن همانند هر محصول و کالای دیگر تابع عوامل مختلفی بوده و خواسته و یا ناخواسته مواردی وجود دارند که موجب نوسان قیمت دستگاه جوش مخصوص پلی اتیلن می‌شوند.

یکی از مهمترین عوامل، تاثیرگذار بر قیمت این دستگاه، نوع آن است. در واقع یک دستگاه جوش لوله پلی‌اتیلن تمام هیدرولیک به دلیل برخورداری از قابلیت‌های بیشتر، قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های دستی این دستگاه دارد.

دیگر گزینه تاثیرگذار بر قیمت این محصول کیفیت آن می‌باشد. در واقع کیفیت با قیمت رابطه مستقیم داشته و هر چقدر که کیفیت بالاتر برود، قسمت دستگاه جوش نیز افزایش خواهد یافت. البته ناگفته نماند که کیفیت بالا منجر به افزایش طول عمر مفید این محصول نیز خواهد شد.

خرید دستگاه جوش مخصوص پلی اتیلن به صورت مستقیم و بی‌واسطه از طریق نمایندگی‌های فروش آنلاین نیز از جمله موارد تاثیرگذار بر قیمت تلقی شده و خریدار مدل‌های مختلف این محصول را در معرض خریدهای مقرون به صرفه تر قرار می‌دهند.

لازم به ذکر است که قیمت لوله پلی اتیلن نیز همچون دستگاه جوش آن تابع موارد مختلفی بوده و خریداران عزیز می‌تواند با رعایت یک سری نکات ساده این لوله را با قیمت‌های ارزان‌تری بخرند.

لیست قیمت دستگاه جوشکاری پلی اتیلن

لیست قیمت دستگاه جوشکاری پلی اتیلن

قیمت دستگاه جوش پلی‌اتیلن با سایز لوله ها در ارتباط بوده و هر چقدر سایز لوله ها بیشتر باشد قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد رفت. در واقع لوله های پلی اتیلن سایز پایین با دستگاه های جوش دستی قابل جوش بوده و لوله های سایز متوسط نیاز به دستگاه های جوش نیمه هیدرولیک داشته و لوله های سایز بالا نیاز به دستگاه جوش پلی تمام هیدرولیک دارد.
بنابراین سایز لوله با قیمت آن رابطه مستقیم داشته و با افزایش سایز هزینه جوشکاری این نوع لوله نیز افزایش خواهد یافت. دیگر فاکتور تاثیر گذار با قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن نحوه و عملکرد جوشکاری است. به هر حال دستگاه جوشی که از تکنولوژی به روزتری برخوردار است به استاندارهای روز دنیا نیز نزدیک بوده و نتیجه نهایی کار را تا حد زیادی بالا می‌برد.

لیست قیمت دستگاه جوشکاری پلی اتیلن امروزه به دلیل شرایط نابسامان اقتصاد و بازار کشور مدام در حال نوسان بوده و همین عامل سبب شده است متقاضیان خرید این محصول از دسترسی به یک لیست قیمت ثابت و پایدار محروم شوند.

درحال حاضر تنها راه دسترسی به یک لیست قیمت ایده‌آل مراجعه به سایت های آنلاین عرضه کننده این محصول می‌باشد.

نتیجه‌گیری

همانطور که گفتیم دستگاه جوشکاری پلی اتیلن یک نوع دستگاه جوش بوده که برای نصب و اتصال لوله‌های پلی‌اتیلن به یکدیگر به کار می‌رود. این دستگاه در حال حاضر در سه مدل مختلف در بازار موجود بوده که خریداران با توجه به نیاز خود می‌تواند، گزینه ایده‌آل را انتخاب کرده و خریداری کنند. منتهی کسانی که در رابطه با این دستگاه اطلاعات کافی ندارند، باید قبل از خرید تحقیقات کاملی انجام داده و با آگاهی کامل برای خرید اقدام نمایند.