اتصالات پلیکا

شرکت سداب سالهاست که با شرکت های تولید کننده پلیکا در کشور همکاری دارد. شرکت هایی که سداب با آنها همکاری دارد عبارت اند از شرکت پلیمر گلپايگان ، شرکت ونیو پلاستیک ، شرکت تک شماره گلپایگان ، شرکت پلیمر یاس گلپايگان ، شرکت لوله گستر گلپايگان و شرکت لوله پی وی سی  سمنان. هر کدام از این شرکت های تولید کننده پلیکا دارای استاندارد های مشخص و کیفیت مطلوبی است. در ادامه هر کدام از این شرکت ها به اختصار توضیح داده شده است و لیست قیمت هر کدام با جزئیات برای شما عزیزان به نمایش گذاشته می شود.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

شرکت تولیدی وینو پلاستیک

وینو پلاستیک در سال 1358 کار خود را آغاز کرده است. زمینه ی کاری و تولید شرکت وینو پلاستیک در تولید لوله و اتصالات پلیمری در ایران می باشد. این شرکت از بزرگترین و مجهزترین کارخانه های تولید کننده PVC-U  با بروزترین استاندارد های جهانی است. علاوه بر این ها ، شرکت وینو پلاستیک از بزرگترین صادر کننده های لوله و اتصالات PVC-U و تأمین کننده لوله و اتصالات مورد نیاز در شبکه‌ های آب و فاضلاب کشور است. لوله و اتصالات PVC-U در شرکت تولیدی وینو پلاستیک در اندازه های 10 تا 1200 میلی متری و با فشار 6 تا 25 تولید می شوند که این اتصالات و لوله ها با اورینگ و چسب به دیگر اتصالات و لوله ها متصل می شوند. شرکت وینو پلاستیک سالانه 40 هزار تن لوله و اتصالات PVC-U را تولید می کند. این شرکت ظرفیت بالای تولید خود را مدیون 15 خط اکسترودر و 20 خط تزریق است.

مجوز های اخذ شده در شرکت وینو پلاستیک در زیر شرح داده شده اند:

 • پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری اداره کل استان البرز 1436 – ai
 • گواهینامه تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد به شماره AL/1438
 • گواهینامه فنی مرکز تحقیقات مرکز تحقیقاتی راه مسکن و شهرسازی به شماره 12448
 • پروانه تحقیق و توسعه وزارت صنایع و معادن کشور به شماره 77235/01 الف
 • گواهی 5002 اتحادیه بین‌ المللی اختراعات و نوآوری صنعتی IUI
 • پروانه بهداشتی تأسیس و بهره برداری از معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و آموزش
 • پروانه بهداشتی ساخت از معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به شماره 14254/56
 • مجوز معاونت صنایع و امور زیر بنایی وزارت جهاد کشاورزی به شماره 6615/95/605
 • گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان 1382 ایران

این شرکت با توجه به اصول اخلاقی و مشتری مداری ، سیستم مدیریت کیفیت را بر اساس استاندارد 215ISO9OO1:  را جهت بهبود و بالا بردن هر چه بیشتر کیفیت ، اجرا نمونده است.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

برای مشخص شدن کیفیت مطلوب با توجه به استاندارد های اخذ شده توسط شرکت وینو پلاستیک این شرکت کنترل دقیق کیفیت مواد اولیه و محصولات نهایی را در آزمایشگاه ، مجهز خود که دارای گواهینامه ایزو 17025 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران است ، آزمایش می کند تا محصول نهایی مطمئن و با کیفیت بالا به دست مصرف کننده برسد. در آزمایشگاه شرکت وینو پلاستیک ، آزمایش تعيين درصد رطوبت PVC  یا ASTM D280 برای نشان دادن میزان درصد رطوبت PVC انجام می گیرد. میزان تعيين مدت زمان ریزش یا ASTM D1895 نیز برای  مشخص شدن مدت زمان ریزش انجام می گیرد. در این آزمایشگاه آزمایش های دیگری انجام می گیرد. با توجه به موارد گفته شده می توان از PVC-U برای ساخت لوله و اتصالات شبکه های آبرسانی برای آب آشامیدنی ، آبیاری و فاضلاب استفاده شود. در ادامه یک جدول برای نمایش خاصیت های کلی ترکیبات PVC-U که در تولید لوله استفاده می شود نمایش داده می شود.

لوله های PVC-U  دارای مزایای خاص خود هستند که در اینجا برخی از ویژگی ها بررسی می شود: مقاومت در برابر خوردگی از ویژگی مهم این لوله ها است. با توجه به نارسا بودن لوله های PVC-U نسبت به جریان الکتریکی و در مقابل واکنش های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها ، بازها و. نمک ها که موجب خوردگی در فلزات می شود مقاوم می باشند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله وجود دارد. PVC یا پلیکا در مقابل روغن ها ، مواد نفتی و الکل مقاومت بالایی دارد. از این لوله ها برای انتقال مواد شیمیایی هم می توان استفاده کرد.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

اگر از بیرون لوله ، فشار یا باری بر روی لوله وارد شود ، لوله PVC یا پلیکایی که در شرکت وینو پلاستیک تولید می شود می تواند این فشار یا بار وارد شده از پوسته خارجی را می تواند در سطح بسیار بالایی تحمل کند و به اصطلاح دوپهنی در این لوله در حداقل ممکن خود است. لوله های PVC-U باید دارای استحکام کششی مطلوبی باشند. در شرکت وینو پلاستیک ، لوله های PVC-U دارای استحکام کششی بالایی هستند. با توجه به اینکه وزن بالای لوله های یو پی وی سی باعث هزینه بالا و مشکلات زیاد و حتی خطر زیادی برای جابجایی ایجاد می کند لذا در شرکت وینو پلاستیک این مسئله بررسی و لوله های PVC-U ، با وزن بسیار پایین و استحکام بالا تولید می شوند. آب بندی لوله های PVC-U با توجه به عمق دخول بالا و با کمک روش اتصال چسبی در لوله و اتصالات به صورت کامل و عالی انجام می شود.

یکی دیگر از دلایلی که می توان از لوله های PVC-U استفاده کرد مزیت مقاومت بالای آن نسبت به لوله های فلزی سیمانی است که لوله های وینو پلاستیک دارای این مزیت بسیار مهم می باشند. استحکام لوله های PVC-U تولید شده شرکت وینو پلاستیک نسبت به لوله های سفالی و سیمانی از مقاومت بالاتری برخوردار هستند. مورد بعدی که در انتقال سیال بسیار مهم می باشد سطح صاف و صیقلی لوله است. اگر که سطح داخلی لوله دارای زبری باشد ما دچار کمی افت فشار خواهیم شد و به مرور زمان شاهد قرار گرفتن مواد اضافی یا گیر افتادن نمک یا مواد اضافی درون سیال می شود و ممکن است کم کم شاهد بسته شدن مسیر انتقال یا افت شدید در مسیر شویم.

در زمانی که بخواهیم از لوله PVC-U برای انتقال آب آشامیدنی استفاده کنیم ، قطعا لوله بایستی دارای یکسری استاندارد های خاص باشد. لوله های تولیدی شرکت وینو پلاستیک دارای استاندارد های NSF 62-61 می باشد. این لوله ها درصد مشخصی و زیر حد مجاز جیوه ، قلع ومواد سمی در آن استفاده شده است که برای سلامتی مشکلی نداشته باشد.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

لوله های PVC-U در مقابل شعله ور شدن و سوختن مقاوم هستند. به این دلیل که این لوله ها نیاز به یک منبع خارجی برای سوخته شدن دارند و به صورت خود سوز عمل نمی کنند. اگر این لوله ها آتش بگیرند ، در اثر آتش سوزی از خود گاز HCL تولید می کنند ، این گاز باعث می شود اکسیژن لازم به محل آتش سوزی نرسد و همین باعث خاموش شدن آتش می شود.

جالب است که بدانید 53 درصد از مواد اولیه ای که برای ساخت رزین پی وی سی استفاده می شود ، از مواد نمکی (  NACL) است. لذا بشدت ارزان تر از مواد پلیمری نظیر پلی اتیلن است.

واشر های آب بند لاستیکی

برای آب بندی لوله های PVC-U با مصارف آب آشامیدنی و فاضلابی از دو واشر متفاوت استفاده می شود. شرکت وینو پلاستیک برای آب بندی لوله های PVC-U برای مصارف آب آشامیدنی خود از واشر آب بند لاستیکی مطابق با استاندارد اروپایی( EN681-2 ) و از استاندارد EN 681-2 ، EN 681-2 ، EN 681-1 برای مصارف فاضلابی جهت تولید واشر از جنس EPDM و SBR استفاده می کند. این واشر ها در سه مرحله جلوی عبور آب را می‌گیرند و به اصطلاح به آنها واشر های آب بند سه مرحله ای یا سه پله ای گفته می شود ( دارای سه شیار یا پله هستند ).

خصوصیات واشرهای آب بند شرکت وینو پلاستیک

 • با توجه به خاصیت کشسانی بالایی که دارند ، در طولانی مدت آب بندی تضمین می شود زیرا الاستیسیته واشرها کاملا مطابق با استانداردهای وینوپلاستیک است.
 • در آب بندی لوله ها دو نوع فشار برای آب بندی داریم یک آب بندی با فشار داخلی و یک آب بندی با فشار خارجی. واشر های آب بند شرکت وینو پلاستیک دارای سه پله هستند که مانع از خروج آب و ورود آلودگی های محیطی می شود.
 • وقتی که واشر بین دو لوله برای آب بندی قرار بگیرد بایستی با فشار زیادی لوله ها را جا زد ولی واشرهای وینو پلاستیک را وقتی استفاده می کنید دیگر نیازی به فشار زیاد نیست و با نیروی کمتری می توان لوله را جا زد.
 • گاهی اوقات با جا زدن لوله ، واشر از جا در می رود ولی واشر های وینو پلاستیک در جای خود می مانند و از جا خارج نمی شوند.
 • واشر های وینو پلاستیک را هم به صورت دستی و هم با دستگاه های صنعتی می توان جا زد و لوله ها را آب بندی کرد.
 • واشرهای وینو پلاستیک قابل تعویض هستند و این یکی از ویژگی‌های مهم این واشرها است.
 • همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

  همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

اتصال لوله ها با واشرهای آب بند وینو پلاستیک

اگر واشر جدا از لوله را دریافت کردید حتماً چک کنید که محل قرارگیری واشر و خود واشر تمیز باشند.  به این نکته دقت کنید که اگر میخواهید آب بندی عالی داشته باشید از تمیز کننده هایی استفاده کنید که دارای کمترین مواد اضافی باشند.  به طور مثال با الکل واشر و محل قرارگیری واشر وینو پلاستیک را تمیز کنید.  اگر که با بنزین یا نفت یا تینر یا مواد تمیز کننده ی دیگر بخواهید آن را تمیز کنید ،  معمولاً مواد اضافی بر روی واشر و محل قرارگیری واشر می ماند و این اصلا خوب نیست.  اگر لوله هایی دریافت کردید که دارای واشر آب بند بودند ، برای تمیز کردن آن به هیچ عنوان واشر را از محل خود خارج نکنید و حتما از تمیز بودن بخشی که به صورت ۱۵ درجه کونیک شده مطمئن شوید.

اگر واشر را به صورت جداگانه دریافت کردید بعد از تمیز کاری واشر را به صورت خم شده که به اصطلاح نعل اسبی به آن می گویند خم کنید و بر روی شیار مخصوص به خود آن در قسمت مادگی لوله قرار دهید و مطمئن شوید که واشر خریداری شده از وینو پلاستیک به صورت کامل روی شیار مخصوص به خود قرار گرفته باشد.

در مرحله بعد بایستی بخش داخلی مادگی را اندازه گیری کنید و به همان اندازه روی بخش نری یک علامت بزنید ، بعد از آن ½ میزانی که علامت زده اید روان کننده بر روی لبه ی اریب لوله و اورنیگ بزنید تا به سادگی بر روی هم بتواند حرکت کنند. به هیچ عنوان داخل بخش مادگی از روان کننده استفاده نکنید.

در این مرحله دو لوله را دقیقا بر روی هم قرار دهید و آن را جا بزنید.  توجه داشته باشید که در لوله های بزرگ از اهرم و لوازمات مخصوص به خود ونیو پلاستیک استفاده کنید و به هیچ عنوان از بیل مکانیکی استفاده نکنید.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

روش اتصال لوله ها با چسب

به این دقت کنید که از چسب مذاب بایستی استفاده کنید و اگر چسب حالت نرم و یکدستی نداشت و یا سفت بود و یا حتی اگر منجمد بود از آن استفاده نکنید.  اجازه ندهید که دمای اطراف یا همان دمای نگهداری چسب PVC  از ۴ درجه سانتیگراد پایین تر باشد و ۳۷ درجه سانتیگراد بالاتر نباشد.  قبل از اینکه از چسب استفاده کنید حتما آن را به خوبی به هم بزنید.

با استفاده از شابلون ، لوله را به صورت کاملاً دقیق ببرید و اگر پلیسه ای بر روی آن باقی مانده حتماً آن را از داخل و بیرون لوله جدا کنید. این جدا کردن را می‌توانید با چاقو یا سوهان انجام دهید.

در این مرحله با پارچه تمیز و یا مواد تمیز کننده که در قبل توضیح داده شد،  شروع به تمیز کردن بخش نری لوله و بخش مادگی لوله کنید.  توجه داشته باشید که رطوبت درون بخش مادگی و بخش نری نباشد ، زیرا باعث میشود دو لوله دیرتر به همدیگر بچسبند و اگر آلودگی همانند گیریس یا روغن در آنجا ( بین نری و مادگی ) وجود داشته باشد باعث میشود که چسبندگی اتفاق نیافتد. مواظب باشید که دو لوله که می خواهیم به هم متصل کنیم دوپهنی نباشم و سایز یکسانی داشته باشند. دوپهنی بودن یعنی لوله حالت دایره وار خود را داشته باشد و حالت بیضی شکل نباشد.

ابتدا با استفاده از کلینر ( تمیز کننده ) محل اتصال بین دو اتصال را تمیز کنید و بعد بخش بین نری و مادگی را با استفاده از پرایمر نرم می کنیم ( فرض کنید که گرما یا حرارت زیر یک لوله پلاستیکی گرفته ام بعد شاهد نرم شدن آن خواهیم بود (  بعد سطح خارجی نری و سطح داخلی مادگی را کمی چسب بزنید،  به طوری که چسب وارد خود لوله نشود ،  بعد از آن با حرکت دایره وار لوله نری را در بخش مادگی لوله جا کنید.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

از محکم بودن اتصال یعنی ثابت شدن اتصال بایستی مطمئن شویم پس سعی کنید تا حدود ۶۰ ثانیه این اتصال را محکم بگیرید.  ممکن است که کمی چسب از محل اتصال این دو خارج شود.  سعی کنید که چسب های اضافی را با پارچه تمیز، پاک کنید.

برای اینکه دو اتصال کاملا محکم شوند نیاز به حداقل ۱۵ دقیقه زمان هست و حداقل بایستی یک شبانه روز ( ۲۴ ساعت ) صبر کنید و بعد آبگیری را انجام دهید.

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

همکاری شرکت وینو پلاستیک و شرکت سداب در لوله پلیکا یا pvc-u یا پی وی سی

یکی از پر مصرف ترین اتصالات در سیستم فاضلاب ساختمانی اتصالات پلیکا یا اتصالات پی وی سی (UPVC) است. این اتصالات بصورت تزریقی در اندازه 20 الی 315 میلیمتر تولید میشود که ابعاد 63،90،110 و 125 میلیمتری آنها پرکاربردترین اتصالات هستند.

کاربرد اتصالات پلیکا
 1. سیستم انتقال آب باران
 2. سیستم آبرسانی شهری
 3. سیستم فاضلاب شهری
 4. سیستم آبیاری کشاورزی
 5. انتقال کابل های برق و مخابرات

مزایای اتصالات پلیکا

 • مقاومت شیمیایی بالا : لوله پلیکا در برابر تمام مواد شیمیایی که در منازل استفاده میشود مقاوم است و مزیتی در برابر لوله های فلزی محسوب میشود.
 • مقاومت در برابر ضربه : انعطاف بالای لوله و اتصالات پلیکا و ورود خسارات کمتر در اتفاقات احتمالی باعث محبوبیت این اتصالات شده است.
 • عایق حرارتی : از آنجایی که pvc  رسانای دما نمیباشد در نتیجه برای استفاده در پروژه هایی که نیاز به عایق حرارتی است بهترین گزینه اند.
 • ضریب اصطکاک پایین : بدلیل سطح صاف و صیقلی لوله pvc در برابر جریان مقاومت بالایی دارند.
 • اجرا و نصب سریع : یکی از بارزترین دلایل محبوبیت لوله و اتصالات PVC نصب آسان است که نیاز به دانش فنی بالا و نیروی متخصص ندارد.

انواع لوله و اتصالات پلیکا

 • زانو پلیکا
 • سه راهی پلیکا
 • سه راه خم pvc
 • سیفون pvc
 • درپوش پلیکا
 • موفه
 • فلنج
 • بست پلیکا

لیست قیمت لوله و اتصالات PVC

برای دریافت لیست قیمت لوله و اتصالات پی وی سی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام فرمایید. همچنین برای آگاهی از میزان تخفیف با کارشناسان فروش بازرگانی سداب تماس بگیرید.

لیست قیمت PVC پلیمر گلپایگان

خرید اتصالات پلیکا

بازرگانی سداب نماینده انواع برندهای مطرح داخلی و خارجی تولید کننده لوله و اتصال PVC  در ایران میباشد. تامین ملزومات پروژه با کیفیت بالا و قیمت مناسب و تعهد در زمانبندی تخصص ما است. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 33901412 تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما در پیشبرد پروژه های شما عزیزان همراهتان باشند.