انواع رینگ آهنی

استفاده از رینگ و فلنج های آهنی در تاسیسات لوله کشی به ویژه برای خطوط لوله کشی بسیار حائز اهمیت می باشند. به طوری که که در حال حاضر به کار گرفتن رینگ آهنی در انتهای لوله در خطوط لوله کشی بیشتر از فلنجی است که به کمک ابزار پیچ و مهره به همدیگر اتصال پیدا می کند. وظیفه اصلی رینگ متصل کردن لوله ها به اتصال دهنده ها است در صورتی که رینگ ها قبل از نصب فلنج به خصوص فلنج های پلی اتیلنی بکار می روند.

مشخصات رینگ

رینگ ها در اندازه ، ابعاد و قطرهای متفاوتی موجودند و نیز در فشار کاری مختلفی بکار می روند. با ضخامت های 8 میلیمتر تا 30 میلیمتر و اندازه ای 2 اینچ تا 14 اینچ تولید می گردند. لازم است بدانید که رینگ ها دو نوع آب کاری شده و خام در بازار موجود هستند.

رینگ آهنی

انواع رینگ

دسته بندی رینگ آهنی بر اساس شکل ظاهری به ترتیب 6 پیچ، 12 پیچ ، 16 پیچ است. طبقه بندی بر مبنای فشار کاری 10 اتمسفر، 16 اتمسفر، 40 اتمسفر، 150 اتمسفر، 300 اتمسفر، 600 اتمسفر می باشد.

برتری های رینگ آهنی

  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی به دلیل اینکه آب کاری شده اند.
  • مقاومت در مقابل ساییدگی زنگ زدگی و فرسودگی دارند.
  • بسیار مستحکم در برابر فشار و ضرباتی که ممکن است وارد شود.
  • عمر مفید طولانی دارند.

رینگ آهنی

کاربردهای رینگ

استفاده از رینگ آهنی به ویژه در جکوزی ها بسیار مهم است. به دلیل آن که رینگ ها باعث تنظیم جریان آب می شوند و از افت فشار آب جلوگیری می کنند. و نیز در برخی موارد دیگر آنها سبب تنظیم شدن میزان خروجی سیال می گردند. از دیگر کاربردهای این وسیله در سیستم های دارای فشار بالا می توان به تاسیسات فاضلاب شهری و صنایع ، صنعت پتروشیمی ، گاز ، نفت ساختمان ها و کشاورزی اشاره نمود.

افتخار مجموعه بازرگانی سداب به عنوان تولید کننده اتصالات پلی اتیلنی ، ارائه محصول با کیفیت و مقرون به صرفه برای مشتریان عزیز است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا