کاربرد و مزایای انواع شیر آلات برنجی

شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع شیرآلات هستند. که نام این تجهیز، بر اساس جنس فلز یا آلیاژ بکار رفته در آن می باشد. این تجهیز در فشار های کاری متفاوتی ساخته می شوند که براساس خواسته مشتریان تولید می گردند. این شیرآلات به صورت فشار قوی نیز ساخته می شوند که در صنایع مختلف کاربرد دارند. و همچنین استاندارهای مشخصی را نیز دارا باشند.

انواع شیر آلات برنجی

در تولید این نوع شیر آلات از انواع مواد برنجی استفاده می شود که این مواد با درصد ویژگی های مختلف عناصر آلیاژی، به خصوص در طراحی شیرهای گازی بکار می روند. برای صنایعی که اتصالات هیدرولیکی و شیرآلات برنجی را دارند انتخاب آلیاژ برنج بسیار حائز اهمیت است. از آنجای که در این تجهیزات مقادیر کمی از آلیاژهای مس و روی بکار رفته است.  استفاده از این آلیاژها با درصد صحیح برای طراحی شیرهای گازی بسیار مهم می باشد.

انواع متفاوت شیرآلات برنجی

 • شیرفلکه کشویی
 • شیرآلات صافی
 • شیرآلات فکله سوزنی
 • شیرآلات پیسوار
 • شیرآلات یک طرفه
 • شیرآلات ربع گرد سوپاپی
 • شیرآلات آتش نشانی
 • شیرآلات آونگی

شیرآلات برنجی

مزایای شیرآلات برنجی

 1. بسیار مقاوم و محکم در برابر ضربات
 2. دارای طول عمر و دوام بالا
 3. مقاوم در برابر آب های سخت
 4. کیفیت بالای آب به علت عدم ترکیب شدن با سرب
 5. عدم زنگ زدگی و مقاوم در برابر اکسید شدن

کاربردها

شیرآلات برنجی در مکان های گوناگونی از جمله در مصرف خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می شوند. به ویژه اینکه خاصیت چکش خواری بالای آن سبب شده تا مقاومت بالایی داشته باشد. و می توان از این نوع شیرآلات در تاسیسات ساختمانی ،تهویه مطبوع در صنعت گاز و پتروشیمی استفاده نمود. از دیگر مصارف شیرهای برنجی مصرف خانگی آن است که در قالب شیرهای زیبا عرضه می شوند.  و نکته قابل توجه دیگر اینکه شیرهای برنجی در صنایعی که کار با سیلات داغ مرسوم است به دلیل آلیاژ این شیرها که دمای بالایی را تحمل می کنند استفاده می شوند.

شیرآلات برنجی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیرآلات

عوامل مختلفی بر قیمت شیرهای برنجی موثر اند. که اولین آن برند این تجهیز است که برندهای داخلی از کیفیت بالایی برخور دارند و دارای استانداردهای لازم می باشند. نکات مهم در مورد این تجهیزات اینکه از لحاظ فیزیکی و ظاهری بسیار متناسب هستند و استفاده از آنها بسیار آسان می باشد. و اینکه قیمت این تجهیزات در بازار به علت نوسانات ارز و تغییر قیمت مواد اولیه متاسفانه ثابت نیست .

خرید شیرهای برنجی

در ابتدا باید بدانید که خرید شیرآلات در هر نوعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  به عنوان مثال باید توجه داشته باشید که این تجهیزات در چه مکان هایی به کار می روند و در چه سایزهایی مورد نیاز هستند. در صورتی که قصد دراید برای کنترل لوله های آب گرم شیر بخرید از آنجای که این نوع شیرها در برابر گرما مقاوم هستند گزینه مناسبی محسوب می شوند. چنانچه برای پروزه خاصی می خواهید و اندازه دقیق و شکل قطعات مهم است خرید شیرآلات برنجی مناسب می باشد. و همچنین برای مکان های که نیاز به تعبیه دقیق و جلوگیری از نشتی مایع وجود دارد بکار می رود.
از آن جای که شیرآلات برنجی جزو پرطرفدار ترین محصولات بازار هستند. در صورتی که قصد خرید از انواع شیرآلات برنجی را دارید می توانید با همکاران ما در مجموعه بازرگانی اتصالات پلی اتیلن سداب تماس حاصل فرمایید.

سداب، برترین تولیدکننده اتصالات پلی اتیلن با استاندارد ملی و قیمت مناسب در کشور می باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *