قیمت لوله کاروگیت

لوله کاروگیت نوعی لوله پلی اتیلن دوجداره هستند که جنس آن ها از پلی اتیلن بوده و به دلیل مقاومت زیاد و قابلیت تحمل فشار بیشتر در فاضلاب ها مورد استفاده قرار می گیرن. همچنین لوله کاروگیت سایز بندی متفاوتی داشته و هر سایز آن کاربرد مخصوص خود را دارد که در ادامه با انواع آن ها آشنا می شویم.

در شبکه فاضلاب رسانی، زهکشی، حمل آبراه ها و … از  Corrugated pipe یا همان لوله پلی اتیلن فاضلابی استفاده میشود.

دلیل استفاده از این لوله تحمل فشار بالا و استحکام بسیار بالای این نوع لوله است. سطح بیرونی این لوله ها به رنگ مشکی و سطح داخلی آن به رنگ عمدتا زرد و یا آبی است. علت استفاده از رنگ زرد و یا آبی در این نوع لوله ها امکان ویدئو گرافی در آینده است تا کارفرمایان امکان ردیابی داشته باشند.

توضیحات لوله کاروگیت بصورت پادکست

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت لوله ای است که دانسیته بالایی داشته و جنس بدنه آن از پلی اتیلن می باشد، همچنین می تواند ساخته شده از فولاد و پلاستیک هایی از قبیل پلی اتیلن باشد. این لوله حالت خرطومی شکلی داشته که جداره خارجی ساختمندی دارد و بر روی آن شیارهایی قرار دارد که مانند فنر هستند که به رنگ سیاه می باشند، البته رنگ درون آن ها زرد و صیقلی می باشد. لوله کاروگیت در اصل لوله پلی اتیلن دوجداره است با ظاهر حلقه حلقه (مارپیچ) و سطح داخلی صاف که بیشترین استفاده از این نوع لوله در ایران و جهان استفاده در انتقال فاضلاب است.

قیمت لوله کاروگیت

لوله کاروگیت
لوله کاروگیت

به طور کلی، قیمت لوله‌ کاروگیت به دلیل نوسانات ارز و بازار، نرخ ثابتی ندارد و ممکن است در طول یک ماه، قیمت آن‎ها متناوبا تغییر کند.

قیمت لوله کاروگیت نسبت به سایر لوله‌های فلزی، بتنی و سرامیکی کمتر است و این لوله با توجه به متراژ، نوع مواد به کار رفته در آن، ضخامت و در نهایت فشاری که می‌تواند تحمل کند، قیمت گذاری می‌شود. همچنین، قیمت لوله‌های تک جداره با دو جداره کمی تفاوت دارد. در صورتی که می‌خواهید قیمت کلی را برآورد کنید، باید هزینه حمل و نقل لوله‌ها را نیز لحاظ کنید.
با این اوصاف، در صورتی که قصد خرید لوله کاروگیت را دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا با کارشناسان بازرگانی سداب در تماس باشید. کارشناسان ما برآورد هزینه را با توجه به جدید‌ترین قیمت‌ها و همچنین متراژ و نوع لوله درخواستی شما، محاسبه کرده و در صورتی که مشمول تخفیف شوید، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله کاروگیت

امروزه تولید لوله‌های کاروگیت به دلیل کاربرد بسیاری که در زمینه صنعت دارد رو به افزایش است. از این رو تولیدکنندگان برای عرضه و تقاضای بیشتر محصولات خود، نمایندگی‌هایی را در سراسر کشور راه‌اندازی کرده‌اند که با پرسنل متخصص مشغول فروش و جذب مشتری ‌هستند و به رقابت تنگاتنگ با هم صنف‌های خود می‌پردازند.

این لوله در اندازه‌های مختلف با قیمت مقرون به صرفه در مراکز فروش عمده‌ی این‌ محصول و نمایندگی‌های مجاز به فروش می‌رسد، پس در صورت خرید عمده، قیمت کمتری را پرداخت خواهید کرد. در ضمن، این محصول ارزان قیمت در تمام مراکز فروش به ویژه در تهران موجود است که با برندهای مختلفی در سطح بازار عرضه می‌شوند. عوامل تأثیرگذار بر قیمت لوله کاروگیت عبارتند از: قطر لوله، کیفیت در ساخت و برند تولیدی آن که به دلیل تنوع تولید این محصول، انتخاب و خرید آن بسیار آسان شده است.

کاربرد لوله کاروگیت فاضلابی

 • انتقال مایعات صنعتی اسید، باز، نمک و … به صورت ثقلی
 • سیلوی مواد و مایعات
 • شبکه های آبیاری و زهکشی
 • شبکه های جمع آوری آب های سطحی در شهر ها و مناطق صنعتی و کشاورزی
 • شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب های شهری و مناطق صنعتی
 • قالب مستمر در پل های کوچک
 • کاربرد به عنوان سیفون آب در جاده ها و رودخانه ها
 • معابر آدم رو
 • مقسم آب

این لوله بیشتر برای مصارفی مانند فاضلاب خانگی، شهری و صنعتی کاربرد داشته به همین دلیل به آن، لوله فاضلابی هم می گویند و طراحی آن به گونه ای است که فشارهای وارد شده را به خوبی تحمل می کند. کاربرد دیگر آن کم کردن هزینه ها در پروژه ها می باشد، زیرا مقاومت و طول عمر بالایی در برابر گازها و مواد فاضلابی دارد .همچنین قیمت پایینی داشته و در برابر ساییدگی مقاومت دارد و حمل و جابجایی آن به دلیل وزن کم، به راحتی انجام می گیرد.

لوله‌های کارولیت با توجه به مزایای بیشماری که دارند، در صنایع و اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که از نام لوله کاروگیت فاضلابی مشخص است، این لوله‌ها برای هدایت فاضلاب صنعتی، شهری، روستایی و زهکشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این لوله‌ها به دلیل مقاومت وزنی، عمر بالا، انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت در برابر مواد شیمیایی (اسید‌ها و بازها) نسبت به لوله‌های بتنی یا pvc و سایر لوله‌ها، بیشتر مورد توجه صنایع قرار گرفته‌اند. بیشتر صنایع ترجیح می‌دهند که برای هدایت فاضلاب و پسماند‌ها، از این لوله‌ها استفاده کنند تا هم در هزینه صرفه جویی کنند و هم احتمال نشت یا خرابی لوله‌ها را به حداقل برسانند.

انعطاف‌پذیری این لوله‌ها باعث می‌شود که به راحتی در هر محیط و سطحی قابل استفاده باشند. همچنین، به دلیل مقاومت لوله‌های کاروگیت فاضلابی نسبت به وزن خاک و فرسایش، می‌توان آن‌ها را در عمق مشخصی از زمین دفن کرد.

سرعت نصب بالای این لوله‌ها باعث می‌شود که برای به کارگیری در پروژه‌های عظیم، از نظر زمانی، عالی و مقرون به صرفه باشند.

نصب لوله کاروگیت فاضلابی

اتصال قطعات این لوله ها به روش های متفاوتی صورت می گیرد، روشی که برخی از افراد از آن استفاده می کنند استفاده از کوپلر برای اتصال انتهای دو لوله می باشد و برای آب بندی، به جفت کردن قطعات توسط یک گسکت یا واشر می پردازند که جنس این واشرها از E. P. D. M یا پی وی سی می باشد. روش دیگر به این صورت است که اتصال لوله ها به وسیله باندهای کوپلینگ همراه با گسکت یا بدون آن می باشد، این لوله ها را می توان به صورت قطعات بلند تولید کرد و به مکان مورد نظر برای نصب تحویل داد.

خرید لوله کاروگیت

برای خرید لوله کاروگیت باید از فروشنده اطلاعاتی در مورد وزن هر شاخه به دست آورده زیرا آن ها قیمت متفاوتی دارند، البته برای خرید نباید تنها قیمت لوله را مورد بررسی قرار داد بلکه باید کیفیت و استحکام لوله ها را ارزیابی کرده، زیرا این دو مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و اگر لوله ای را به بهانه  آنکه قیمت مناسبی دارد انتخاب کنیم بعد از مدتی مجبور به تعویض آن می شویم. به همین دلیل پیشنهاد می شود هنگام خرید تمام جوانب را در نظر بگیرد.

استانداردهای لوله کاروگیت

برای ساخت لوله‌های کاروگیت، باید برخی از موارد و استاندارد‌ها به درستی رعایت شوند. استانداردهای لوله کاروگیت عبارتند از:

 • آزمون‌های کیفی این لوله‌ها باید مطابق با استاندارد EN13476 صورت پذیرد.
 • مشخصات مربوط به کنترل ابعاد طبق استاندارد DIN16961-2 و مشخصات مربوط به مقاومت حلقوی طبق استاندارد INSO 9116-3 صورت می‌پذیرد.
 • لوله‌های دوجداره می‎بایست از دو لایه داخلی و خارجی از جنس پلی اتیلن که جریان mfi یکسان دارند ساخته شوند و همچنین pipe grade از نوع PE80 باشد.
 • محفظه داخلی لوله‌ها باید صاف بوده (زبری حداقل) و ضخامت آن برای تحمل فشار، مناسب باشد.
 • این لوله‌ها با استفاده از واشرهای آب‌بندی آلمانی، آب‌بندی شده و به صورت کوپلر سرخود تولید می‌شوند.
 • مقاومت حلقوی لوله‌ها باید حداقل به اندازه SN=31/5 KN/M2 باشد.
 • برای ساخت لایه‌های خارجی و داخلی این لوله‌ها، از مواد معدنی استفاده نمی‌شود.
 • در مواد اولیه لوله‌های کاروگیت، نباید از هیچگونه مواد بازیافتی استفاده کرد و تمام مواد اولیه باید به صورت نو و غیر بازیافتی باشند.
 • مواد به کار رفته در ساخت قسمت داخلی لوله نباید از رنگ مشکی باشد و در ساخت آن‌ها، باید از مواد ضد اشعه آفتاب استفاده کرد. (آنتی یو وی 4%)
 •    اتصالات به کار رفته برای متصل کردن لوله‌ها، باید طبق استاندارد‌های EN13476، DIN 16961-2 و ASTM-849 تولید شوند.
 • مواد اولیه‌ای که در ساخت قسمت داخلی و خارجی لوله‌های کاروگیت استفاده می‌شوند، باید طبق استاندارد‌های ISIRI 7174 باشند.
قیمت لوله کاروگیت
قیمت لوله کاروگیت

سایزهای لوله کاروگیت

این لوله ها دارای سایزهای متفاوتی بوده که بر حسب میلی متر یا اینچ تولید می شوند، همین اختلاف سایز سبب تغییر قیمت لوله ها می شود. قطر داخلی این لوله ها 110، 125، 200، 250، 300، 315، 350، 400، 450، 500، 600، 700، 800، 900، 1000، 1200، 1400، 1600، 1800، 2000 و… بوده و قطر خارجی متفاوتی دارند. برای به دست آوردن قطر خارجی باید از طریق میزان خاکی که بر روی لوله ها ریخته می شود، مقاومت مکانیکی به طور دقیق محاسبه و بررسی شود تا بتوان قطر خارجی را به دست آورد.

لوله کاروگیت 110

این لوله قطر داخلی 110 میلی متری دارد یا به عبارت دیگر 4 اینچی بوده و قطر خارجی آن 121 میلی متر می باشد که وزن هر متر آن معادل یک کیلوگرم می باشد. نصب این لوله ها به دلیل آنکه جریان فاضلاب دارای منحنی سینوسی بوده کاربرد کمی داشته اما برای انتقال فاضلاب های در مسیر جوی ها و زیر پل ها به کار گرفته می شود. این لوله ها دارای جداره ساختمان بسیار مقاومی بوده که می توانند فشارهای بیرونی را تحمل کنند، همچنین جداره داخلی بسیار صیقل آن ها سبب حرکت سریع سیال ها می شود.

لوله‌ کاروگیت 250

این لوله قطر داخلی 250 میلی متر یا 25 سانتی متر داشته که اصلاحاً به آن لوله 10 اینچ می گویند که کاربرد بسیاری داشته اما پرمصرف ترین قطر برای استفاده در شبکه های فاضلاب و زهکشی می باشد و به طور کلی به عنوان خط اصلی در معابر و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد و قیمت مناسبی هم دارد. این لوله ها به شکل کوپلر سرخود متصل می شوند و آب بندی آن ها به وسیله یک واشر انجام می گیرد.

لوله‌ کاروگیت 600

این لوله ها قطر داخلی 600 میلی متر داشته و قطر بیرونی آن ها 708 میلی متر می باشد. تولید این نوع لوله ها به صورت شاخه های شش متری بوده اما می توان آن ها را نسبت به مصرف خاصی که دارند در شاخه های 12 متری با مقاومت مکانیکی 16، 31ونیم، 64 نیوتن تولید کرد. این مصرف به نوع خاک و فشار بار سطحی و زیرسطحی بستگی دارد که به صورت اتصال سرخود یعنی کوپلر و واشر عرضه می شود. بیشترین کاربرد این لوله در جهت آدم رو برای مخازن سپتیک تانک بوده اما برای موارد دیگر همچون شبکه جمع آوری فاضلاب، انتقال آب های سطحی، تولید منهول و هندهول های پلی اتیلن نیز به کار گرفته می شوند.

لوله کاروگیت 1000

لوله پلی اتیلن 1000 میلی متری در شاخه های 6 متری تولید می شوند که دارای مقاومت مکانیکی 8 تا 64 کیلو نیوتن می باشد. کاربرد این لوله ها نسبت به لوله پلی اتیلن 900 میلی متری بیشتر است و برای شبکه های اصلی لوله فاضلاب شهری، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها کاربرد داشته و برای انتقال آب رودخانه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله‌ کاروگیت 1200

این لوله قطر داخلی 1200 میلی متری داشته و قطر خارجی آن 1320 میلی متری باشد که به دو صورت کوپلر سرخود و بدون کوپلر تولید می شود و در چربی گیر پلی اتیلن، مخزن سازی، تولید سپتیک تانک، ساخت منهول های فاضلاب و شبکه اصلی جمع آوری فاضلاب کاربرد دارد. همچنین برای زهکشی، پل ها و بزرگراه ها و فاضلاب های صنعتی و شهری به کار برده می شود.

لوله کاروگیت 3000

این لوله با قطر داخلی 3000 تنها در کارخانه پایپ ایران تولید شده و قطر خارجی 3300 میلی متر دارد که در پروژه های عمرانی و بزرگ به عنوان یکی از محصولات منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد آن برای مسیرهای آب و جوی های زیرزمینی به منظور انتقال سیالات می باشد.

انواع لوله کاروگیت

لوله کاروگیت ساده

لوله کاروگیت در ابعاد 110 میلی متر الی 1200 میلیمتر در شاخه های 6 متری است. در انتهای این نوع لوله های اتصالات کوپلی قرار میگیرد که به کمک واشر آب بندی و متصل میشوند.

فشار قابل تحمل در لوله های کاروگیتی 16 ، 31.5 و 64 کیلو نیوتن است.

لوله اسپیرال کاروگیت

این نوع لوله های در حقیقت ترکیبی از دو ماده پلی اتیلن زرد و سیاه است که بصورت مارپیچ (اسپیرال) تولید میشود. اتصال در لوله های اسپیرال کاروگیت از طریق جوش اکستروژن میباشد که مقاومت بالاتری هم دارند.ابعاد این نوع لوله پلی اتیلن دوجداره از 700 تا 3000 میلیمتر است که در صنایع بزرگ آبرسانی استفاده میگردد.

مزایای لوله پلی اتیلن فاضلابی

 1. مقاومت بالا : بدلیل دوجداره بودن این نوع لوله و استحکام بالایی که دارند مقاومت بالایی نسبت به سایر مدل ها  (لوله پلی اتیلن آبرسانی و لوله پلی اتیلن گازی )دارند.
 2. طول عمر بالا : این نوع لوله هم مانند تمام انواع لوله پلی اتیلن ها طول عمر بالایی نسبت به لوله های فولادی و … دارند.
 3. خواص هیدرولیکی بالا : از آنجایی که سطح داخلی این لوله ها کاملاً صیقلی و بدون پستی و بلندی است حرکت مایع در آن بسیار سریعتر صورت میگیرد.
 4. ضریب اصطکاک پایینتر : یکی دیگر از مزایای صیقلی بودن لوله کاروگیت نسبت به لوله های فولادی رسوب کمتر است.
 5. وزن پایینتر : این نوع لوله نسبت به لوله های فولادی وزن کمتری دارد و در نتیجه حمل و نقل راحت تری هم دارند.
 6. سهولت در نصب : بدلیل وجود کوپلر و اتصالات جوشی نصب این نوع لوله بسیار راحت است.
 7. مقاومت در برابر خورنده ها : لوله فاضلابی هم مانند سایر لوله های پلی اتیلنی در برابر اسید ها و محلول های شیمیایی مقاومت دارند.
 8. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش (Anti UV) : لوله کاروگیت نسبت به تابش نور خورشید مصون است.
خرید لوله کاروگیت
خرید لوله کاروگیت

آزمون های لوله فاضلابی پلی اتیلن

از آنجایی که معمولا لوله‌های فاضلابی، در زیر سطح زمین تعبیه می‌شوند، مهم است که از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار باشند. از طرف دیگر، در صورتی که قبل از خرید، از نتیجه آزمون‌های کیفی لوله مطمئن شوید، احتمال اینکه در آینده‌ای نزدیک مجبور به صرف هزینه اضافی برای بازسازی یا تعویض لوله شوید، بسیار کمتر است. برخی از مهم‌ترین آزمون‌هایی که برای کنترل کیفیت لوله پلی اتیلن فاضلابی انجام می‌شوند عبارتند از:

آزمون شاخص جریان مذاب

هدف اصلی این آزمون، بررسی تحمل لوله در مواجه با جریان سیالات با دمای بالا است. در این آزمون، مواد اولیه‌ای که در ساخت لوله به کار رفته‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرند و بر اساس استاندارد ISO 1133 با استفاده از وزنه 5 کیلوگرمی که دمای 190 درجه سانتی‎گرادی دارد، لوله را آزمایش می‌کنند.

آزمون چگالی یا دانسیته

بر اساس استاندارد ملی ایران و استاندارد استاندارد ISO 1183، موادی که در ساخت لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای چگالی بیشتر از )g/cm3) 0/925 باشند.

آزمون پایداری حرارتی

آزمون پایداری حرارتی برای بررسی مقاومت و پایداری حرارتی مواد به کار رفته در ساخت لوله، انجام می‌شود. طبق استاندارد EN 728 نمونه را تحت اتمسفر نیتروژن، به دمای 200 درجه سانتی‎گراد می‌رسانند. سپس، آن را تحت اتمسفر اکسیژن در دمای 200 درجه سانتی‎گراد نگه داشته و صبر می‌کنند تا نمونه تخریب شود. زمان تخریب نمونه نباید کمتر از 20 دقیقه باشد.

آزمون استحکام حلقوی

این آزمون برای بررسی مقاومت لوله‌های فاضلابی در مقابل وزنی که مستقیما روی آن‌ها قرار می‌گیرد، انجام می‌شود. طبق استانداردهای DIN 16961 و ISO 9969، با توجه به ضخامت لوله، وزنه‌های استانداردی را روی آن قرار داده و قدرت تخریب وزنه‌ها را بررسی می‌کنند.

آزمون انعطاف‌پذیری حلقوی

این آزمون برای بررسی انعطاف‌پذیری لوله در مقابل خم‎شدگی و فشار از جهات مختلف، انجام می‌شود. طبق استاندارد EN 1979، فرم لوله را به اندازه 30% قطر داخلی‌اش، تغییر می‌دهند. اندازه تغییر فرم باقی‎مانده، نباید بیشتر از 75 میلی‎متر یا 0. 075 قطر داخلی‎اش باشد.

آزمون استحکام محل جوش

در این آزمون، محل جوش و اتصالات لوله مورد بررسی قرار می‌گیرند. طبق استاندارد EN 1979، نیروی استانداردی را به سه نقطه از محل جوش تحمیل می‌کنند و این محل‌ها، نباید در زمان تحمل بار، دچار پارگی یا نقص شوند.

فروش لوله کاروگیت
فروش لوله کاروگیت

لوله کاروگیت ارزان

لوله کاروگیت ارزان برای مواردی غیر از جمع آوری و انتقال فاضلاب شهری به کار گرفته می شود که برای ساخت شوتینگ زباله در سایزهای 400 تا 600 میلی متر کاربرد دارد و برای سپتیک تانک پلی اتیلن در سایزهای 1200 تا 3500 مورد استفاده قرار می گیرد که احتیاج به مقاومت مکانیکی هشت تا دوازده کیلو نیوتن دارند. همچنین برای ساخت مخازن اسیدی، ونت هوا، غلاف شیرهای خودکار در مزارع کشاورزی، ساخت جوی آب و.. مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید لوله کاروگیت چگونه است؟

تولید لوله کاروگیت این صورت است که ابتدا مواد اولیه را تحت فرایند اکستروژن در اکسترودر قرار می دهیم و تحت حرارت بالا ذوب می کنیم. نکته ای که در این مرحله باید به آن توجه کرد تنظیم دما می باشد، سپس در مرحله بعد پلی اتیلن به دست آمده را از درون محفظه عبور داده تا به شکل لوله در بیاید، این فرایند باید تحت خلأ و توسط قالب های دوار و پیوسته انجام بگیرد تا سطح خارجی لوله حلقه مانند شود. نازل های آب در آخرین مرحله تولید این لوله قرار دارند که به خنک سازی محصول خروجی کمک می کنند.

آیا لوله‌های کاروگیت با اسپیرال تفاوت دارند؟

لوله‌های کاروگیت و لوله‌های اسپیرال کاروگیت هر دو از انواع لوله‌های پلی اتیلن محسوب می‌شوند که برای انتقال فاضلاب‌های شهری و روستایی استفاده می‌شوند. اما تفاوت‌هایی نیز با هم دارند که به طور مختصر توضیح می‌دهیم. لوله‌های کاروگیت با شکل ظاهری کنگره‌ای تولید می‌شوند که از لحاظ ظاهری با لوله‌های اسپیرال کاروگیت یک شکل هستند، اما از لحاظ نوع ساخت تفاوت‌هایی دارند. لوله‌های کاروگیت عموماً در اندازه‌ی ۱۱۰ میلیمتر تا ۱۲۰۰ میلیمتر به صورت ۶ متری و اتصالی به نام کوپلر در انتهای لوله تولید می‌گردند که به وسیله‌ی یک واشر آببندی و متصل می‌شوند.

تولید کننده لوله کاروگیت

ما سالهاست که در زمینه‌ی تولید انواع لوله تک جداره و دوجداره پلی اتیلن و انواع اتصالات فعالیت می‌کنیم که با توجه به کیفیت تولید و رعایت استانداردهای مربوطه جزو بهترین تولیدکنندگان لوله‌های پلی اتیلنی محسوب می‌شویم. لذا خرید از مجموعه‌ی ما به دلیل حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از تولیدکننده از لحاظ قیمت و با توجه به اعتبار چندین ساله‌ی ما در کیفیت ساخت محصولات مقرون به صرفه و سودمند خواهد بود. تولید لوله پلی اتیلن کاروگیت از لحاظ تکنولوژیکی، روند تولید و کنترل حین تولید با سرعت در حال پیشرفت می‌باشد.

برندهای پرفروش لوله کاروگیت

برندهای معروف تولیدکننده‌ی لوله کاروگیت در تهران با ساخت انواع لوله فاضلاب و دوجداره برای مصارف مختلف در این عرصه به فعالیت می‌پردازند. بنابراین خریداران ‌برای تهیه‌ی این محصول که معمولاً کشاورزان و شهرداری‌ها هستند، برندهای معروف و نام‌‌های آشنایی را انتخاب می‌کنند.

تولیدکنندگان این‌ محصول را به گونه‌ای تولید می‌کنند که ‌در برابر حرارت و فشار خاک در قطرهای مختلف برای کاربردهای گوناگون بسیار مقاوم باشد.

برای عرضه و فروش بیشتر این‌ لوله‌ها، بیشتر تولیدکنندگان راه‌اندازی و نصب آنها را نیز بر عهده می‌گیرند که با پرسنل متخصص در این زمینه قرارداد منعقد کرده و این وظیفه را به آنها واگذار می‌کنند.

لوله کاروگیت سداب پلیمر
لوله کاروگیت سداب پلیمر

مشخصات فنی لوله‌های کاروگیت

پلی اتیلن پایه که در تولید لایه‌های داخلی و خارجی لوله‌های دوجداره کاروگیت استفاده می‌شود حتماً باید از نوع پلی ‌اتیلن با شاخص جریان MFI یکسان و در محدوده استاندارد رواداری انواع پلی اتیلن pipe grade برای تولید لوله از نوع PE 80 باشد.

 • مواد اولیه مورد استفاده برای تولید لایه‌های خارجی و داخلی باید مطابق با مفاد استاندارد ISIRI7174 باشد.
 • مواد اولیه به جز فرآیند تولید گرانول و یا پودر نباید تحت فرآیند دیگری قرار گرفته باشند. همچنین، نباید هیچگونه مواد بازیافتی به آنها اضافه گردد.
 • در ضمن، برای مواد غیر مشکی که در لایه داخلی استفاده می‌شوند، 4/0 درصد ماده مناسب ضد اشعه فرابنفش Anti-uv باید استفاده شود.
 • به کار بردن هرگونه مواد معدنی پرکننده در مواد اولیه مصرفی برای تولید لایه‌های داخلی و خارجی لوله مجاز نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا