تفاوت های pvc با upvc

تفاوت pvc با upvc

در بین pvc و upvc  تفاوت های کمی وجود دارد. هر دو جز لوله های پلاستیکی می باشند و به  طور وسیع در ساختمان کاربرد دارند. به جز شباهت های سطحی که دارند دو نوع لوله به شکل متفاوتی تولید می شوند. از این روی کاربردهای کمی متفاوتی در ساخت و ساز و سایر فرآیند های صنعتی دارند. با توجه به کاربرد و گستردگی استفاده از این محصولات مجموعه بازرگانی سداب با استخدام نیروهای داخلی ماهر توانسته یکی از با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین برندهای داخلی در زمینه لوله و اتصالات پلی اتیلن باشد.
تعریف pvc  و   upvc عبارت است از:

تعریف pvc

pvc پلی وینیل کلراید معمولی است. که از نظر فیزیکی مقاوم ، اما سبک وزن و با وجود خاصیت پلاستیکی خود، انعطاف پذیر است. به طوری که امروزه در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد این محصول به ویژه برای ساخت و ساز و محصولات ساختمانی اعم از لوله PVC و درب و پنجره استفاده می‌شود و نقش مهمی در بهداشت، حمل و نقل، بسته بندی و همچنین هنر و طراحی دارد.

از این محصول می توان به عنوان یک جایگزین برای لوله آلومینیوم و مس استفاده نمود. لوله PVC در سیستم‌های آبیاری و خطوط زهکشی استفاده می‌شود و گزینه اصلی می باشد. نصب و اجرای لوله PVC ( پی وی سی )  بسیار ساده است به آسانی به قطعات کوچک برش داده می شود و می‌توان آن را با چسب و یا حرارتی ثابت کرد و آن را جایگزینی با کیفیت عالی برای انواع لوله‌های فلزی دانست.  امروزه این ماده یکی از مهم ترین مواد پلیمری است که در بسیاری از رشته‌های ساختمانی ، صنعت، کشاورزی و بسیاری از طرح‌های زیربنایی از آبرسانی و شهر سازی گرفته تا هواپیما سازی کاربرد‌های گسترده دارد. افزودن مواد پایدار کننده مانند کلسیم موجب افزایش عمر و مقاومت PVC (پی وی سی) در برابرعوامل فیزیکی محیطی و آب و هوایی در اقلیم‌های متفاوت جوی و ثابت بودن رنگ در اثرگذشت زمان تابش نور خورشید می‌شود.

مزایای لوله و اتصالات pvc

  • سبک با قابلیت حمل و نقل آسان
  • پایداری در مقابل رشد باکتری
  • ضد اشتعال
  • عدم اصطحکاک با مایع داخلی
  • بدون آلایندگی محیط زیست
  • عایق الکتریسیته
  • عدم آسیب پذیری و پوسیدگی
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مواد خورنده

تفاوت pvc با upvc

تعریف upvc

upvc پلی وینیل کلراید غیر پلاستیکی است. در واقع upvc  همان pvc است که غیر پلاستیکی شده است. این محصول بسیار سخت و محکم می باشد. به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی دارد غالباً برای تولید انواع لوله و درب و پنجره در جهان استفاده می شود. این قابلیت را دارد که در محدوده وسیعی از درجه حرارت مقاومت خود را حفظ کند.

تفاوت pvc با upvc

pvc پلیمری است که عمدتاً از مواد مشابه ساخته شده است. در حالت کلی هر دو این ها می توانند گرم شوند و سپس قالب گیری شوند تا ترکیبات سخت و محکمی مانند لوله را ایجاد کنند. ولی اگر پلی استر به upvc اضافه گردد انعطاف پذیرتر می گردد. به علاوه اینکه قابلیت برگشت پذیری به چرخه تولید را دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *