لوله یو پی وی سی

قیمت امروز لوله یو پی وی سی

( 1401-07-03 )

را می توانید از ما بپرسید.

شماره تماس:

 

لوله یو پی وی سی یکی از اولین و معروف‌ترین لوله‌های پلیمری است که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و از انواع مختلف لوله‌های PVC با کاربردهای مختلف ساخته شده است. لوله‌های پی وی سی عمر زیادی دارند و به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی، به سرعت در بین مردم محبوب شده و در پروژه‌های زیادی برای انتقال فاضلاب، تامین آب و انتقال مایعات پرکاربرد بوده است. جدیدترین مدل از خانواده لوله‌های پلیکا یا همان UPVC، لوله‌ای است که برای انتقال فاضلاب و آب در سراسر جهان استفاده می‌شود. لوله‌های یو پی وی سی بدون نشت هستند و نصب آسانی دارند.

اتصالات لوله پی وی سی چه چیزهایی هستند؟

اتصالات لوله پی وی سی چه چیزهایی هستند؟

اتصالات لوله یو پی وی سی (پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی) همان PVC غیر پلاستیکی سفت و سخت است که برای تمام اهداف لوله کشی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این برای حلقه سازی در هر طبقه ، نصب در فضای باز و خطوط لوله پنهان برای توزیع آب سرد. uPVC به عنوان مقاومت قوی در برابر مواد شیمیایی ، نور خورشید و اکسیداسیون آب شناخته می شود. uPVC به دلیل دوام ، ارزان و کارکرد آسان در ساخت و ساز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.
برای خرید لوله upvc از سایت بازرگانی سداب میتوانید با اشماره تماس ۰۲۱۳۳۹۰۱۴۱۲ با ما در تماس باشید.

نکات خرید لوله یو پی وی سی

خرید لوله یو پی وی سی

در سراسر جهان به سیستم‌های لوله کشی از انتقال آب شیرین و فاضلاب گرفته تا استفاده از آنها برای برق اهمیت زیادی داده می‌شود. لوله‌های یو پی وی سی یکی از سیستم‌های لوله کشی پرکاربردی است که به دلیل مزایا و ویژگی‌های آن شناخته شده است. از آنجا که این لوله‌ها تنوع بسیار زیادی دارند، انتخاب بسیار گیج کننده و دشوار می‌شود. در ادامه ۳ نکته مهم را که هنگام خرید لوله‌های یو پی وی سی باید در نظر بگیرید را معرفی می‌کنیم.

۱. قیمت لوله یو پی وی سی

قیمت لوله یو پی وی سی

نوع مواد مورد استفاده در ساخت لوله، نقش زیادی در هزینه لوله‌های uPVC ایفا می‌کند. علاوه بر این باید تامین کننده‌ایی را بیابید که لوله‌های uPVC با کیفیت خوب و قیمت مناسب را ارائه دهد. نباید لوله‌های ارزان بخرید زیرا احتمال خرابی آنها زیاد است. در عوض لوله‌ها و اتصالات یو پی وی سی با کیفیت را خریداری کنید تا مطمئن شوید که برای تعمیر و نگهداری آنها هزینه نخواهید کرد.

همچنین می‌توانید درباره شرکتی که فروش خوبی از لوله‌های uPVC با کیفیت بالا دارد تحقیق کنید. برای اطمینان از خدمات عالی یک شرکت رتبه‌های آنلاین آنها و نظرات مشتریان را بررسی نمایید.

۲. محدوده تنوع موجود

به دنبال فروشنده‌ایی باشید که بتواند انواع مختلفی از لوله‌های uPVC را ارائه دهد که شامل شیرآلات و اتصالات PVC باشد. فروشنده باید بتوانند اندازه‌های مختلفی از مصالح مورد نیاز را ارائه دهد.

۳. استفاده و کاربرد

هنگام انتخاب لوله‌ها باید کاربرد آنها را در نظر بگیرید. هر کاربرد مشخصات و ویژگی‌های متفاوتی مانند ضخامت، مواد، مقاومت در برابر دما، ظرفیت فشار و… دارد.

روش‌های تولید لوله UPVC

روش‌های تولید لوله UPVC

لوله‌های یو پی وی سی با اکستروژن PVC مواد اولیه در یک فرآیند دمایی و فشاری تولید می‌شوند. در کل مراحل تولید شبیه عملیات اکستروژن لوله است.

 • تغذیه مواد خام گندله / پودر مواد اولیه به اکسترودر دو پیچ PVC
 • ذوب و گرم شدن در چندین منطقه اکسترودر
 • از طریق قالب، قالب گیری می‌شود تا به شکل لوله درآید
 • خنک کننده به شکل لوله
 • برش لوله‌های یو پی وی سی به اندازه دلخواه

با این وجود اگرچه روش ساخت مشابه با اکثر لوله‌های پلاستیکی است اما لوله‌های یو پی وی سی دارای ویژگی‌هایی هستند که تولیدکنندگان لوله را با چالش‌های بیشتری مواجه می‌کند.

کاربرد لوله‌های UPVC

کاربرد لوله‌های UPVC

 • سیستم‌های توزیع آب آشامیدنی، خطوط اصلی و منبع تغذیه.
  سیستم‌های فاضلاب و تخلیه. از آنجا که لوله‌ یو پی وی سی فلزی نیست، در برابر انواع خوردگی فلزی کاملاً مقاوم است. از طرفی به دلیل عدم ایجاد رسوب
 • داخلی بسیار مناسب ساخت لوله‌های فاضلاب است.
 • کاربردهای شهری و صنعتی. از آنجایی که uPVC قابلیت خود اطفاء دارد، در صورت آتش سوزی، شعله‌های آتش پیشروی نمی‌کنند. در نتیجه هنگام نصب برای تاسیسات الکتریکی، خانگی و صنعتی، دارای ایمنی بیشتری هستند.
 • شبکه‌های تامین آب تحت فشار
 • پوشش کابل‌های برق
 • پوشش کابل‌های مخابراتی

مزایای استفاده از لوله upvc

مزایای استفاده از لوله upvc

 • اتصالات ضد نشت
 • بهداشتی برای حمل و نگه داشتن آب آشامیدنی
 • به دلیل سطح داخلی صیقلی لوله یو پی وی سی، دارای مقاومت کمی در برابر جریان سیالات می‌باشند.
 • رسوب اتفاق نمی‌افتد، بنابراین پس از سال‌ها استفاده نیز در سطح مقطع کاهش رخ نمی‌دهد.
 • در برابر اشعه فرابنفش مقاوم است.
 • دارای اتصالات بسیار متنوعی برای همه اهداف است
 • قابلیت خود اطفایی دارد
 • کاملا مقرون به صرفه در هزینه مواد، حمل و نقل و نصب
 • وزن لوله یو پی وی سی تقریبا سبک هستند. وزن مخصوص ۱.۴۳ آنها یک پنجم لوله‌های فولادی است. این ویژگی باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل و سهولت نصب در مواقع دشوار و منطق دور افتاده می‌شود.

مقاومت در برابر خوردگی

مزایای استفاده از لوله upvc

لوله‌های یو پی وی سی در برابر واکنش‌های الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها، بازها و نمک‌ها که منجر به خوردگی می‌شوند مقاوم هستند زیرا نارسانای جریان الکتریکی هستند. این لوله‌ها از لوله‌های فلزی مقاوم‌تر هستند. این ویژگی در سطح داخلی و خارجی لوله‌های UPVC وجود دارد. در نتیجه، استفاده از لوله‌ای که خاک مهاجم در آن وجود دارد بسیار مقرون به صرفه است.

مقاومت شیمیایی بالا

مقاومت شیمیایی بالا

در برابر بسیاری از الکل‌ها‌، روغن‌ها و مواد نفتی غیرآروماتیک مقاوم هستند. همچنین در برابر مواد شیمیایی موجود در خاک و آب و اکثر مواد خورنده مانند اسیدهای غیر آلی، بازها و نمک مقاوم هستند. از لوله‌های شیمیایی برای کارهای معمولی در زمینه آبرسانی فقط در مواقعی که شرایط غیر عادی وجود داشته باشد یا برای انتقال مواد شیمیایی، استفاده می‌شود.

انعطاف‌پذیری

انعطاف‌پذیری

مقاومت لوله‌های UPVC در برابر آسیب‌های احتمالی یکی از مزایای مهم آنها است. PVC زیر بار فشار می‌تواند بدون شکستگی تغییر شکل دهد. ضریب کشسانی UPVC یکی از مهم‌ترین مزایای آن برای کاربردهای فنی است، به ویژه در شرایطی که حرکت یا ارتعاش خاک احتمال دارد (زلزله و غیره). سطح بالای این ضریب باعث می‌شود که دوگانگی این لوله‌ها به حداقل برسد. همچنین با توجه به اینکه ضخامت لوله‌های فاضلاب بر اساس میزان ضریب کشسانی رزین مورد استفاده در ساخت لوله تعیین می‌شود، ضریب UPVC بالا ضخامت لوله را کاهش داده و جریان متقاطع را افزایش می‌دهد.

وزن سبک

وزن سبک یک مزیت فوق العاده است که جنبه مهم ایمنی آن، ضخامت و سبکی این لوله‌ها را به حداقل می‌رساند. لوله UPVC دارای استحکام بالایی است. حمل و نقل آسان و ارزان، به حداقل رساندن آسیب کار و آسان‌سازی نصب از ویژگی‌های بارز آن است. هر فرد به راحتی می‌تواند دو لوله ۶ متری ۱۱۰ را حمل کند، اما در لوله‌های آهنی فقط می‌تواند کمتر از ۱.۵ متر لوله ۱۱۰ را با همان نیرو بلند کند.

قیمت مناسب

علاوه بر مزایای ذکر شده برای لوله‌های UPVC قیمت این لوله‌ها نیز بسیار مناسب و قابل مقایسه با سایر لوله‌های پلیمری ،فلزی، چدنی و….. می‌باشد. طوری که در حال حاضر لوله‌های UPVC در دنیا یکی از انتخاب‌های اصلی برای استفاده در شبکه‌ی آب و فاضلاب می‌باشند.

برای خرید لوله‌ یو پی وی سی میتوانید با کارشناسان فروش بازرگانی سداب تماس بگیرید. اگر قصد خرید لوله‌های یو پی وی سی و سایر مصالح مورد نیاز برای پروژه بعدی خود را دارید، می‌توانید از محصولات دیگر سایت دیدن فرمایید. ما ارائه دهنده طیف وسیعی از مصالح ساختمانی به ویژه لوله‌های یو پی وی سی با کیفیت عالی و قیمت مناسب هستیم.