اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه که برای متصل کردن لوله‌ها کاربرد دارد شامل انواع مختلفی می‌باشد. از انواع آن می‌توان به اتصالات دنده‌ای، جوشی و فلنج دار اشاره کرد. علاوه بر این موارد انواع دیگری مانند مغزی، فلنج، سه راهی و… وجود دارد که هر کدام کارایی و مشخصات فنی جداگانه‌ای دارند. برای اتصالات گالوانیزه برندهای مختلفی وجود دارد که بهترین‌ آنها اتصالات توپی برزیل، مک چینی و جورج فیشر می‌باشد. همچنین قیمت آنها متغیر بوده و به عوامل مختلفی از جمله نوع ساخت بستگی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید با قیمت این اتصالات و انواع آنها بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی در مورد بهترین برندهای آنها بدانید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

اتصالات گالوانیزه چیست؟

اتصالات گالوانیزه چیست؟

اتصالات گالوانیزه یکی از رایج‌ترین انواع اتصالات به شمار می‌آید که کاربرد آن برای وصل کردن لوله گالوانیزه می‌باشد اما برای آن که با این اتصالات بهتر آشنا شوید، بهتر است فرایند گالوانیزاسیون را بدانید. معمولا با گذشت زمان لوله‌ها در برابر رطوبت دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می‌شوند. بنابراین برای آنکه از این روند پیشگیری کنند و مقاومت لوله‌ها را بالا ببرند از فرآیندی به نام گالوانیزاسیون استفاده می‌کنند. این روش برای اولین بار در سال 1772 ابداع شد و روش کار آن به این صورت بود که تمام لوله‌ها و اتصالات آهنی و فولادی را در استخری از فلز روی مذاب غوطه ور می‌ساختند. سپس اتصالات را سرد می‌کردند تا پوشش فلز روی بر روی آنها ثابت شود. هنگامی که پوشش روی بر روی اتصالات قرار بگیرد از پوسیدگی و خوردگی جلوگیری می‌شود‌.

انواع اتصالات گالوانیزه

انواع اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه به طور کلی به سه دسته رایج اتصالات جوشی، اتصالات دنده ای و اتصالات فلنج دار تقسیم می‌شوند. اتصالات جوشی نوعی از اتصالات می‌باشد که از طریق جوشکاری به هم وصل می‌شوند. اتصالات دنده‌ای نیز از انواع اتصالات فلزی گالوانیزه می‌باشد که مهم‌ترین محدودیت آن در سایز و اندازه‌های آن می‌باشد که معمولا در حدود 10 تا 12 سانتی‌متر تولید می‌شوند. یکی دیگر از انواع اتصالات در لوله‌های گالوانیزه، اتصالات فلنج دار است که معمولا از جنس چدن می‌باشد و وصل کردن آن به سر لوله به صورت دنده‌ای یا جوشی انجام می‌شود. اتصالات در لوله‌های گالوانیزه علاوه بر این دسته‌بندی‌ها دارای انواع دیگری مانند مغزی گالوانیزه، مهره ماسوره، بوشن، سه راهی، فلنج، زانو، چپقی، تبدیل و درپوش می‌باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

مغزی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه

مغزی گالوانیزه که به صورت گالوانیزه گرم و سرد آبکاری می‌شود، برای اتصال بین دو لوله که هر طرف آنها از داخل دنده شده باشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، می‌توان از آن برای تغییر مادگی سه راهی استفاده کرد. ظاهر مغزی گالوانیزه تقریبا به بوشن گالوانیزه شباهت دارد اما هر دو طرف آن از بیرون دنده می‌شوند، پس تنها تفاوت آنها در همین یه مورد خواهد بود. به طور کلی می‌توان گفت طراحی هر دو طرف آن به صورت دنده‌ای، از مهم‌ترین ویژگی این اتصالات به شمار می‌آید. از آنجایی که مغزی گالوانیزه کاربرد زیادی دارد، می‌توان از آن برای مصارف آبرسانی، صنعتی، ساختمانی و.. استفاده کرد.

مهره ماسوره گالوانیزه

مهره ماسوره گالوانیزه

هنگامی که تمامی اتصالات بسته شود و خط لوله به طور کلی اجرا شود، باز کردن این خط لوله برای تعمیر و نگهداری به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. در این زمان نقش ماسوره گالوانیزه به چشم می‌خورد. آنها مهره ماسوره گالوانیزه را بین دو لوله قرار می‌دهند تا حالت سه تکه‌ای وجود داشته باشد. در این صورت قابلیت تنظیم و باز و بسته شدن وجود خواهد داشت و شما به راحتی می‌توانید کار تعمیرات را انجام دهید. مهره ماسوره دارای مزایای زیادی می‌باشد که سهولت در باز و بسته شدن از مهم‌ترین مزیت‌های آن محسوب می‌شود. بنابراین در هنگام انتخاب ماسوره حتما دقت کنید که بهترین آن را خریداری کنید؛ زیرا آب بندی ماسوره اهمیت بسیاری دارد.

سه راهی گالوانیزه

سه راهی گالوانیزه

سه راهی یکی دیگر از انواع اتصالات فولادی گالوانیزه می‌باشد که به صورت سه راهی مساوی، سه راهی تبدیل و سه راهی کج تولید می‌شود و برای انشعاب گرفتن از خط لوله اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سه راهی مساوی، سایز ورودی و خروجی و انشعاب با یکدیگر برابر است اما در سه راهی تبدیل، سایز آنها یکسان نبوده و سایز انشعاب از سایز ورودی و خروجی کمتر می‌باشد. از این سه راهی برای تغییر قطر لوله‌ها استفاده می‌شود اما سه راهی کج زمانی کاربرد دارد که بازوها زاویه کوچکتر داشته باشند و عمود بر لوله باشند.

فلنج گالوانیزه

فلنج گالوانیزه

فلنج گالوانیزه از انواع اتصالات مربوط به لوله‌های گالوانیزه به شمار می‌آید که برای اتصال بخش‌های سیستم‌هایی مانند سیستم تهویه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعه پر کاربرد از پروفیل گالوانیزه تولید شده است، در واقع با برش آن قطعات فلنج ایجاد می‌شوند که دارای قابلیت‌های زیادی هستند. برای اتصال لوله‌‌ها به وسیله فلنج باید دو فلنج را روبروی هم قرار دهید، سپس توسط بست و اتصالات محکم به یکدیگر و به لوله متصل کنید. در هنگام اتصال برای آنکه از نشتی جلوگیری شود می‌توانید از واشر استفاده کنید تا مشکلات مربوط به نشتی از بین بروند.

بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه از اتصالات رایج می‌باشد که برای اتصال دو لوله به یکدیگر از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر این برای زمانی که بخواهند یک لوله را به یک دستگاه متصل کنند این اتصال کاربرد دارد. بنابراین بوشن گالوانیزه یک اتصال ساده اما کاربردی می‌باشد. این اتصال را به دو روش آبکاری گرم و آبکاری سرد گالوانیزه می‌کنند تا گالوانیزه کردن آن از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری کند. از آنجایی که دنده در بوشن گالوانیزه در قسمت داخلی اتصال قرار گرفته است؛ به همین دلیل در داخلی بودن دنده با مغزی گالوانیزه تفاوت دارد اما ظاهر آن شبیه مغزی می‌باشد.

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه

مشخصات فنی اتصالات گالوانیزه

هر کدام از اتصالات، مشخصات فنی منحصر به فردی دارند که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرند. سه راهی گالوانیزه که از انواع اتصالات به شمار می‌آید دارای دو زاویه 90 درجه و 45 درجه می‌باشد و به صورت‌های مساوی، کج و تبدیل عرضه می‌شود. همچنین دارای سایزهای متفاوتی هستند که معمولا بین یک و دو دهم الی چهار اینچ تولید می‌شوند. سایز مغزی گالوانیزه نیز تقریبا به همین اندازه می‌باشد اما بوشن گالوانیزه سایز بین 5 الی 6 اینچ دارد. بنابراین باید مطابق نیاز خود، نوع متناسب با لوله کشی خود را خریداری کنید و برای جلوگیری از نشتی حتما اتصالات را آب بندی کنید تا مشکلات نشتی کاهش یابند.

قیمت اتصالات گالوانیزه

قیمت اتصالات گالوانیزه

قیمت اتصالات گالوانیزه را نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد؛ زیرا عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت این اتصالات اثر می‌گذارد. یکی از این عوامل، نوع ساخت اتصالات می‌باشد که به دو صورت مانیسمان و درزدار تقسیم می‌شوند. به اتصالات مانیسمان، اتصالات بدون درز نیز می‌گویند؛ زیرا در بدنه آنها هیچ گونه درز و خط جوشی دیده نمی‌شود. نوع عمل گالوانیزاسیون نیز از عوامل تاثیرگذار در قیمت این اتصالات می‌باشد که به صورت سرد و گرم انجام می‌شود. علاوه بر این موارد، نوسانات داخلی بازار ایران و وارداتی بودن آنها سبب می‌شود که قیمت این اتصالات ثابت نباشد.

لیست قیمت روز اتصالات گالوانیزه

لیست قیمت روز اتصالات گالوانیزه

قیمت اتصالات دنده‌ای گالوانیزه متفاوت بوده و با توجه به نوسانات دائما در حال تغییر است پس برای استعلام قیمت روز اتصالات مختلفی مانند اتصالات توپی برزیل، اتصالات دنده‌ای گالوانیزه مشهد، جورج فیشر، مک و… می‌توانید با فروشگاه‌های معتبر در ارتباط باشید تا بهترین قیمت و کیفیت را در اختیارتان قرار دهند. بازرگانی سداب با داشتن نمایندگی و عاملیت فروش تمام تلاش خود را کرده است که مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد. همچنین بالاترین میزان تخفیف را در نظر می‌گیرید پس کافیست با آنها تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید تا بهترین اتصالات را خریداری نمایید.

بهترین برندهای اتصالات گالوانیزه در بازار

بهترین برندهای اتصالات گالوانیزه در بازار

اتصالات گالوانیزه دارای برندهای مختلفی هستند که همین تنوع برند سبب شده است، در میان شرکت‌های مختلف رقابت تنگاتنگی ایجاد شود. بنابراین تمام شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا بهترین کیفیت را تولید کنند. از بهترین برندهای خارجی می‌توان به اتصالات توپی برزیل، مک چینی، جورج فیشر اشاره کرد. این اتصالات علاوه بر کشورهای خارجی در ایران نیز تولید می‌شوند که اتصالات دنده‌ای گالوانیزه مشهد و اتصالات اصفهان از بهترین برندهای موجود در بازار محسوب می‌شوند. بنابراین در هنگام خرید توجه داشته باشید که برند مرغوبی را خریداری کنید؛ زیرا برندهای نامرغوب می‌تواند بر کیفیت لوله کشی اثر گذاشته و عمر آنها را کاهش دهد.

از اتصالات گالوانیزه عمدتا در صنایع نفت، گاز، آب و آبرسانی و حتی برای انتقال هوا و بخار استفاده می‌شود و جزو اتصالات فشار قوی به حساب می آید.

دیدن: انواع لوله های انتقال آب و فاضلاب

مزایای اتصال گالوانیزه

  1. مقاومت مکانیکی بالا
  2. تحمل دمای بالا
  3. مقاومت در برابر حریق
  4. ضریب انبساط طولی کم
  5. هزینه نگهداری پایین

اتصالات گالوانیزه

خرید اتصالات گالوانیزه

سداب پلیمر دارای نمایندگی انواع برند های معتبر تولید کننده اتصالات گالوانیزه داخلی و خارجی (چین – سوییس (جورج فیشر) و برزیلی ) در ایران میباشد.

در این بخش شما را با اتصالاتی مانند سه راهی گالوانیزه، مغزی گالوانیزه و.. آشنا کردیم. در صورتی که قصد خرید این اتصالات را دارید حتما به مشخصات فنی آنها توجه کنید و آنها را از جاهای مطمئن خریداری نمایید تا بهترین کیفیت را به شما ارائه دهند. شما می‌توانید برای خرید و استعلام این اتصالات از مجموعه بازرگانی سداب استفاده کنید. سداب علاوه بر این اتصالات، دارای اتصالات دیگری مانند اتصالات قطره‌ای و پیچی می‌باشد و لوله‌های کاروگیت، پلی اتیلن و.. را نیز عرضه می‌کند. بنابراین برای تهیه راحت و آسان انواع اتصالات با مجموعه سداب در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا