لوله پلی اتیلن آبرسانی

امروزه در سیستم آبرسانی به مناطق و شهر ها و روستا ها از لوله پلی اتیلن آب رسانی استفاده میشود. در گذشته از لوله های فلزی و سیمانی استفاده می شد اما این لوله ها انعطاف نداشتند و دائماً دچار آسیب دیدگی و نشتی میشدند.

از طرفی نباید برای بحث آبرسانی به طبیعت آسیب وارد میشد. به همین دلایل استفاده از لوله پلی اتیلن مرسوم شد که هم انعطاف بالا داشتند و هم طول عمر بالا.

وجه تمایز لوله پلی اتیلن آبرسانی با لوله پلی اتیلن گازی  وجود نوار آبی بر روی لوله است که میتوان آنرا از سایر لوله های جدا کرد.

لوله پلی اتیلن آبرسانی

انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن PE63

این مدل نسبت به سایر  مدل ها ضحامت و وزن بیشتری دارند و از آنجایی که هزینه تولید بالایی هم دارند کاربرد و مصرف کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند.

لوله پلی اتیلن PE80

در این مدل دانسیته مواد نسبت به مدل قبلی بیشتر بود به همین دلیل این نوع لوله ها تحمل فشار بیشتری را داشتند. علاوه بر این ضخامت و وزن کمتری هم داشتند که باعث میشد کارایی بهتری را نسبت به PE63 داشته باشند.

لوله پلی اتیلن PE100

گرید PE100  از بهترین نوع مواد اولیه تولید میشود و بارزترین تفاوت آن با سایر مدل ها مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش (UV)  است . چرا که مدل های قبلی در اثر برخورد نور خورشید مستحلک می شدند و یکی از معایب لوله پلی اتیلن آبرسانی همین موضوع بود که در مدل PE100  این مشکل برطرف شد. در کنار این مزیت مهم تحمل فشار بیشتر و وزن و ضخامت کمتر در مقایسه با سایر مدل ها باعث محبوبیت این گرید شده است.

مزایای لوله پلی اتیلن آبی

1- طول عمر بالا : از آنجایی که لوله پلی اتیلن در برابر حرکت خاک و فشار مقاوم هستند و دچار رسوب گیری نمیشوند و انعطاف بالایی دارند و نشتی هم ندارند طول عمری نزدیک به 50 سال را دارند.

2- ایمنی بالا : پلی اتیلن در اصل ماده ای ویسکوالاستیک است . یکی از خاصیت های ویسکوالاستیک این است که در اثر تغییر فشار و تغییر دما و گذشت زمان دچار تغییر شکل میشوند. پس در زمان انتخاب باید به این فاکتور دقت داشت.

3- مقاومت بالا : یکی از بارزترین مزایای لوله پلی اتیلن آبرسانی مقاومت بالا در مقابل اسید ، باز ، مواد شیمیایی و محلول ها است. به همین دلیل هم هست که میتوان از این نوع لوله ها به جز انتقال آب در انتقال سایر محلول ها استفاده کرد.

4- وزن کم : لوله پلی اتیلن از آنجایی که وزن کمتری نسبت به مدل های فلزی و سیمانی دارند هم حمل و نقل راحت تری دارند و هم نصب راحت تر.

5- انعطاف بالا : این مزیت باعث شده نصب راحتی داشته باشد و به طبیعت آسیب کمتری وارد شود و تحمل فشار بیشتری را هم داشته باشد.

6- آب بندی کامل : از آنجایی که لوله های پلی اتیلن آبرسان کاملاً آب بندی شده اند در مصرفه بهینه آب عملکرد بهتری را دارند.

7- مقرون به صرفه : بدلیل طول عمر بالا ، انعطاف بالا نیاز کمتری به تعمیرات دوره ایی است پس هزینه نگهداری پایینتری هم دارند.

8-  نصب آسان : لوله های پلی اتیلن برای اتصال به یکدیگر نیاز هیچ متصل کننده ای ندارند و به راحتی قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند. پس از این نظر هم مقرون به صرفه هستند.

خرید لوله پلی اتیلن آبی

نکات مهم در هنگام خرید لوله پلی اتیلن آبرسان

1- حتماً به نوع مواد اولیه به کار برده شده در تولید توجه کنید. همانطور که در بالاتر عنوان کردیم بهترین نوع PE100  است.

2- فشار آب : حتماً باید به فشار آبی که قرار است لوله تحمل کند توجه کنید و بعد انتخاب و خرید کنید.

3- متراژ مورد نیاز : حتماً باید مسافتی که برای انتقال آب یا سایر موارد در نظر دارید مشخص باشد تا بین لوله شاخه ایی و کلاف انتخاب کنید.

 

خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی

بازرگانی سداب با سالها تجربه در حوزه تولید ، اجرای پروژه های آبرسانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. کارشناسان این مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه میباشد. کافیست با شماره تلفن 33901412 تماس حاصل نمایید.

بازرگانی سداب با دارا بودن نمایندگی شرکت های مطرح از قبیل گسترش پلاستیک ، صنایع پلاستیک پارس ، پارس اتیلن کیش ، پایپ اتیلن ،PIS ، والا پلیمر ، لوله پلی اتیلن سمنان ، حافظ پلاستیک و … آماده فروش انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی میباشد.