ورق پلی اتیلن چیست؟

ورق پلی اتیلن

ورق پلی اتیلن یکی از محصولات پر کاربرد که مشتق شده از پلیمر پلی اتیلن است. پلی اتیلن نخستین بار از حرارت دادن  دی آزومتان در آزمایشگاه بدست آمد. که این محصول مانند موم سفید رنگی است که قابلیت شکل پذیری و قالب گیری دارد. پس از آن که تقاضای تولید پلی اتیلن در مقیاس صنعتی در بازار به وجود آمد. این پلیمر با استفاده پلیمریزاسیون گاز بی رنگ اتیلن  وارد چرخه صنعت شد. از پلی اتیلن بیشتر برای ساخت وسایل و تجهیزات پلاستیکی استفاده می شود. در واقع این پلیمر شکل پذیر در بسیاری از محصولات پلاستیکی که در زندگی و صنعت از آن استفاده می کنیم. لازم است بدانید که پلی اتیلن را به صورت خالص در فرایند های شیمیایی بکار نمی برند.

ضخامت ورق پلی اتیلن

ضخامت ورق پلی اتیلن PE با توجه به نوع آن متفاوت می باشد. ورق سبک بسیار نازک با ضخامت ۸۶ میکرون برای مصارفی نظیر محافظ در مقابل نقاشی و سم پاشی و پوشش گرد و غبار کاربرد دارد. ورق های پلی اتیلن متوسط با ضخامت ۱۲۵ میکرون برای مصارف عمومی و ورق های سنگین با ضخامت ۲۵۰ میکرون برای محافظ های قدرتمندتر استفاده می شود.

ورق پلی اتیلن

مزایا پلی اتیلن

  • چگالی کمتر نسبت به آب
  • قابلیت تولید در ابعاد متفاوت
  • تحمل حرارتی بالای 130 درجه سانتی گراد
  • مقاومت شیمیایی بالا
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • شفافیت قابل قبول ورق
  • قابلیت فرایند پذیری
  • انعطاف پذیری در دمای خیلی پایین
  • قیمت مقرون به صرفه

کاربرد ورق پلی اتیلن

همانگونه که گفته شد پلی اتیلن با دانسیته های مختلف تولید می شود. به این شکل که ورق پلی اتیلن را به صورت سبک و سنگین می شناسند که هر کدارم دارای خواص و کاربرد مخصوص به خود هستند. وسایل نگهداری غذا و یا بسیاری از انواع لوازم آشپزی می توانند با استفاده از ورق پلی اتیلن تولید شوند. این ورق ها دارای پایداری شیمیایی و مقاومت بالایی هستند و بنابراین می توانند در تولید واشرها و درزگیرها در صنایع خودروسازی و صنایع مرتبط به کار روند.

انواع کیسه های پلاستیکی و فیلم های پوشش دهنده از این نوع ورق تولید شده است که دارای گریدهای مقاومتی مختلفی می باشند. از این محصول می توان در تولید مخازن و تانکرهای نگهداری آب و تولید وسایل و تجهیزات پزشکی بهره گرفت. آب شربی که در مخازن و محفظه های تولید شده از ورق پلی اتیلن نگهداری می شود هیچ گونه تغییر در رنگ و بو نخواهد داشت. این محصول به عنوان مصالح پیش ساخته و نیمه آماده در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این ورق های نیمه آماده برای ساخت مصالح و سازه های پیشرفته تر استفاده می شود.

ورق پلی اتیلن

قیمت ورق پلی اتیلن

همانطور که در بالا اشاره شد ورق پلی اتیلن در ضخامت و چگالی های متفاوت تولید می شوند به طوری که قیمت هر ورق با در نظر گرفتن نوع آن و مصارف مورد استفاده متفاوت می باشد. کارخانه های پلاستیکی برای پایین آوردن هزینه ها مستقیماً این محصول را از تولیدی و با قیمت مناسب و به صورت عمده خریداری می کنند. مجموعه بازرگانی سداب سعی بر آن داشته تا محصول مرغوب و دارای استاندارد را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

ورق پلی اتیلن

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *