حمل و نصب لوله کاروگیت

حمل و نصب لوله کاروگیت چگونه انجام می شود؟ در این مطلب کاربردی قصد داریم شما را با نحوه نصب و همینطور حمل لوله های کاروگیت یا لوله پلی اتیلن دوجداره آشنا کنیم.

مواردی درباره حمل و نصب لوله کاروگیت

مهم ترین مزیت لوله های پلاستیکی نسبت به لوله های بتنی و سفالی وزن کمتر آن ها در هر واحد طول است. این مسئله تا حد زیادی هزینه های حمل را کاهش می دهد. به علاوه، به علت وزن کمتر، تعداد نیروی کار مورد نیاز برای نصب کمتر است که این خود به صرفه جویی مالی منجر می شود.

با این وجود، حمل و نصب لوله کاروگیت باید با ملاحظاتی صورت گیرد که قصد داریم به آن ها بپردازیم. برای مثال یک ترانزیت می تواند بین 100 تا 150 متر لوله کاروگیت سایز 500 را جابجا نماید که در مقایسه با لوله آهنی و بتنی همین سایز با هزینه بیشتر محاسبه می شود.

لوله ها در لوله کشی ساختمان

حمل لوله کاروگیت

وزن کم موجب حمل لوله کاروگیت به صورت آسان و سریع شده است. در نتیجه، امکان خرابی و نشت لوله در فرآیند حمل و انبار داری وجود ندارد.

برای مثال در حمل و نصب و نگهداری لوله های بتنی احتمال آسیب دیدن لوله بسیار بالا استف مثل ملاحظاتی که باید در حمل و نصب لوله کاروگیت در نظر داشت تمیز نگهداشتن محل انبار است. به خصوص، محوطه انبار باید از وجود سنگ های نوک تیز و سنگ ریزه ها پاک شود.

این مسئله باید در وسایل حمل و نقل هم رعایت شود، طوری که محفظه حمل از وجود جسم سخت یا سنگ ریزه پاکسازی شود. همچنین از قرار گرفتن لوله های کاروگیت در مقابل اشعه های مضر خودداری و در صورت امکان در طول فرآیند حمل و نصب لوله را پوشش دهید.

برای انبار طولانی مدت هم باید از انبار سرپوشیده کمک گرفت. اما نه به این صورت که پوشش را به دور لوله پیچید یا آن را به مدت زمان زیادی در فضای گرم نگه داشت. زمان انبار لوله باید دقت داشت که مواد اولیه آن قابل اشتعال بوده و مقررات ایمنی مربوطه باید مورد توجه قرار بگیرند.

نصب لوله کاروگیت

شکل خاص لوله کاروگیت موجب انعطاف پذیری آن، و در نتیجه امکان نصب ماشینی لوله شده است. همین نکته به خودی خود، عامل مهمی در کاهش هزینه های نصب لوله های کاروگیت می شود.

خصوصیات ویژه این نوع لوله امکان حمل و نصب لوله کاروگیت را در طول های بلند و ممتد و با مشکلات ترازسازی کمتر آماده ساخته است. به علاوه، با پیدایش لوله های کاروگیت، تکنیک های نصب بدون زهکشی توسعه پیدا کرده اند.

روش صحیح نصب لوله کاروگیت بر تعیین عمر مفید آن تاثیرات زیادی دارد. به علاوه، از آنجا که هر سازه موجود در داخل خاک قسمتی از ساختار خاک است و باید نیروهای وارده برهم کنش را تحمل کند، در صورتی که نصب لوله بدون توجه لازم صورت گیرد عملکرد بستر خاک تضعیف می گردد. پس، برای نصب این لوله باید حساسیت زیادی نشان دهیم.

احتساب صحیح سایز حفاری کانال، انتخاب نوع و نحوه فشرده سازی خاک، اتصالات کاروگیت و محاسبه صحیح فشار خارجی لوله جزو نکاتی می باشند که باید هنگام نصب لوله کاروگیت مورد توجه قرار بگیرند.

لوله کاروگیت در سیستم های انباشت و نگهداشت

نوع کاربرد لوله و قرار گرفتن آن در تعیین مدت زمان نصب اهمیت زادی دارد. حمل و نصب لوله کاروگیت برای هر کاربردی و با توجه به جنس مورد استفاده در لوله استانداردهای مشخصی دارد که مورد توجه قرار می گیرند:

  • AASHTO Section 30- نصب لوله ترموپلاستیکی
  • ASTM D.2321- نصب زیرزمینی لوله ترموپلاستیکی برای فاضلاب
  • CAN/CSA B182.11- نصب لوله و اتصالات زهکشی فاضلاب و ترموپلاستیک

 

پایان…

به پایان مقاله رسیدیم، امیدواریم توانسته باشیم به شما برای رسیدن به اطلاعات مورد نیاز کمک کنیم. سداب مرکز معتبر فروش و تولید لوله های پلی اتیلن در ابعاد و فشارهای مختلف است و شما می توانید برای ثبت سفارش و دریافت جزئیات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا