زانو فلنجدار

ارند که بیشتر برای اتصال به لوله اصلی به کار برده می‌شوند. انواع مختلف فلنج‌ها عبارتند از فلنج با سطح ساده، فلنج کور، فلنج نر و ماده، فلنج گلودار جوشی، فلنج اسلیپون و … . زانو فلنجدار در دسته اتصالاتی قرار می‌گیرد که برای تغییر زاویه در مسیر اصلی لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع زانوها به دلیل دارا بودن فلنج در دو سر آن‌ها، آب بندی بسیار مناسبی دارند و با قرار دادن یک واشر در بین دو فلنج و سپس بستن فلنج‌ها با استفاده از پیچ و مهره، می‌توان اتصال محکمی داشت. شما می‌توانید برای خرید فلنج یا زانو فلنجدار با کارشناسان شرکت سداب تماس بگیرید.

زانو فلنجدار چیست؟

زانو فلنجدار چیست؟

همانطور که گفتیم از زانو فلنجدار برای تغییر زاویه در مسیر لوله اصلی استفاده می‌شود. این نوع از زانوها بیشتر برای آبیاری زمین‌های کشاورزی، لوله کشی آب و فاضلاب و همچنین لوله کشی با استفاده از لوله پلی اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرند. زانو فلنجدار به صورت یک تکه تولید می‌شود.

کاربردهای زانو فلنجدار

کاربردهای زانو فلنجدار

زانو فلنجدار برای سیستم آبیاری تحت فشار نیز استفاده می‌شود. اما اصلی‌ترین کاربرد آن برای انتقال آب و فاضلاب می‌باشد. در برخی موارد که به سایزهای بزرگ این زانوها نیاز است باید اقدام به ثبت سفارش در ابعاد دلخواه کنید سپس کارخانه زانو فلنج دار مد نظر شما را تولید می‌کند. اگر قصد خرید فلنج پلی اتیلن و انواع لوله اتصالات را دارید، بهتر است به وب‌سایت بازرگانی سداب مراجعه کنید و از انواع مختلف فلنج‌ها و دیگر اتصالات آن دیدن نمایید.

مزایای استفاده از زانو فلنجدار

مزایای استفاده از زانو فلنجدار

زانو فلنجدار مزایای بسیار متفاوتی دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و زنگ‌زدگی
  • قابل استفاده در خطوط آبرسانی به دلیل پوشش قیردار یا رنگ اپوکسی
  • دارا بودن دو فلنج در دو سر زانو برای داشتن اتصال بهتر و راحت‌تر
  • داشتن زاویه‌های ۴۵ و ۹۰ درجه برای تغییر بهتر در مسیر زاویه لوله
  • قابل استفاده در خطوط لوله متفاوت
  • کیفیت و طول عمر بالا
  • قابلیت جداسازی آسان

زانو فلنجدار یکی از اتصالات مورد استفاده برای آبیاری زمین‌های کشاورزی می‌باشد. همانطور که گفتیم این نوع زانو به دلیل استفاده از واشر در هنگام بستن زانو به لوله اصلی، دارای آب بندی بسیار خوبی است. همچنین جداسازی آن از مسیر لوله اصلی برای تعمیر یا تعویض به دلیل استفاده از پیچ و مهره بسیار آسان خواهد بود، به صورتی که در بسیاری از موارد فلنج را به دو سر لوله جوش می‌دهند و لوله‌ها را با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌کنند. برای اطلاع از قیمت فلنج اسلیپون می‌توانید با کارشناسان شرکت بازرگانی سداب تماس بگیرید.

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا