زین الکتروفیوژن

اتصالات الکتروفیوژن یکی از پیشرفته‌ترین محصولات موجود برای متصل کردن خطوط لوله پلی اتیلن هستند. با استفاده از این اتصالات زمان و فضای مورد نیاز برای اتصال لوله‌ها به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. اتصالات الکتروفیوژن عبارتند از: کوپلرها، سه راه تبدیلی، زین‌های منشعب، درپوش‌ها، زانوها و … . هر یک از اتصالات الکتروفیوژن را به دو روش جوش می‌دهند.

  • با استفاده از بارکد ( تمام پارامترهای جوشکاری)
  • به صورت دستی، از طریق وارد کردن پارامترهای برچسب

اکنون که با اتصالات الکتروفیوژن آشنا شدیم به طور مفصل زین الکتروفیوژن را بررسی می‌کنیم. اما قبل از شروع ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که با توجه به انواع اتصالات الکتروفیوژن از جمله زین الکتروفیوژن موجود در بازار چگونه می‌توان محصولات متنوع و گاها ارزان قیمت ایمن و با کیفیت را یافت. اگرچه ممکن است برخی از محصولات ارزان قیمت باشند اما آیا می‌توان از کیفیت و استفاده از روش‌های تولید استاندارد اطمینان داشت؟ گروه تولیدی سداب با سال‌ها تجربه در زمینه لوله و اتصالات پلی اتیلن از جمله اتصالات پیچی پلی اتیلن، اتصالات آبیاری قطره‌ایی، اتصالات الکتروفیوژن (مانند زین الکتروفیوژن و …)، اتصالات فاضلابی و … را طبق روش‌های استاندارد و با مواد اولیه درجه یک تولید می‌کند و به مشتریان ارائه می‌دهد.

زین الکتروفیوژن چیست؟

زین الکتروفیوژن چیست؟

از زین الکتروفیوژن (سه راهی انشعاب) برای متصل کردن لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر و جلوگیری از انبساط و انقباض آنها استفاده می‌شود. زین الکتروفیوژن را می‌توان در سیستم‌های لوله کشی توزیع آب، لوله کشی‌های صنعتی و لوله کشی توزیع گاز استفاده کرد. با استفاده از این انشعابات و با کمک کوپلر الکتروفیوژن می‌توان لوله‌های پلی اتیلن با سایزهای مختلف را به یکدیگر اتصاد داد.

این اتصالات در اندازه‌های d63 – 180 میلی متر و خروجی ۲۰، ۲۵و ۳۲ میلی متر موجود هستند. زین الکتروفیوژن شرکت سداب از جنس پلی اتیلن است و پس از استفاده در سیستم‌های توزیع آب و لوله کشی به ترتیب ۱۶ و ۱۰ بار را تحمل می‌کنند.

برخی از ویژگی‌های زین الکتروفیوژن عبارتند از:

اتصالات بسیار ایمن و قوی. مناسب برای اتصال لوله‌های بیضی شکل و پیچ‌دار.
انعطاف پذیر و تطبیق زین الکتروفیوژن که با شکل لوله.
پین‌های انشعاب از جنس فلز برنجی و مقاوم در برابر خوردگی.
تیغه‌های برش از جنس فولاد ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی.
همه اجزا فیوژن قبل از قالبگیری لعاب کاری می‌شوند در نتیجه کیفیت افزایش می‌یابد.

خرید زین الکتروفیوژن

خرید زین الکتروفیوژن

با توجه به کیفیت‌های مختلف موجود در بازار هنگام خرید زین الکتروفیوژن ابتدا باید تولید کننده معتبری بیابید. سپس اتصالات با ابعاد و کاربردهای مورد نیاز خود را خریداری کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از مواد اولیه درجه یک و رعایت شیوه‌های تولید استاندارد بر با کیفیت اتصالات رابطه مستقیم دارد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای خرید اتصالات الکتروفیوژن با کیفیت به سراغ شرکت تولیدی سداب به آدرس sadabco.com مراجعه فرمایید.

قیمت زین الکتروفیوژن چقدر است؟

قیمت زین الکتروفیوژن چقدر است؟

اتصالات الکتروفیوژن کاربردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف دارند و بر اساس کاربرد آنها از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردارند. این ویژگی‌ها در برآورد هزینه کل تاثیر دارند. اما به طور کلی قیمت اتصالات الکتروفیوژن به کاربرد، کیفیت، مواد اولیه استفاده شده و سایز آنها بستگی دارد. برای مشاهده قیمت‌های دقیق به سایت ما سر بزنید.

زین الکتروفیوژن چه کاربردی دارد؟

کاربرد زین الکتروفیوژن

همانطور که گفتیم اتصالات الکتروفیوژن از جمله زین الکتروفیوژن به دلیل مزایای زیاد از جمله مقاومت بالا در برابر خوردگی در سیستم‌های لوله کشی توزیع آب، گاز و لوله کشی‌های صنعتی کاربرد بسیار زیادی دارند. از زین الکتروفیوژن برای اتصال لوله‌های پلی اتیلن بزرگ‌تر به لوله‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود.

مزایای زین الکتروفیوژن

مزایای این اتصالات پرکاربرد عبارتند از:

  • ایمنی بالا
  • جابجایی و نصب سریع و آسان که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود.
  • مقاومت بالا در برابر خوردگی، ضربه و فشار
  • منعطف و سبک
  • بدون نشتی
  • تمام قطعات از جنس فولاد ضد زنگ هستند
  • به منظور افزایش خاصیت خوردگی پس از جوشکاری تمام قسمت‌های فلزی غیرفعال شده‌اند
  • واشرهای فولادی ضد زنگ

نتیجه گیری

به دلیل استفاده از اتصالات الکتروفیوژن در خطوط گازرسانی و آبرسانی، این اتصالات باید دارای بالاترین سطح کیفیت و امنیت باشند. این اتصالات قابلیت تحمل فشار تا ۱۶ بار را دارند و از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند. برای خرید انواع اتصالات الکتروفیوژن از جمله زین الکتروفیوژن با کیفیت و قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.