شیرآلات

شیرآلات به دلیل این که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید حتماً به لحاظ کیفیت در درجه مطلوبی تولید شوند. اما اگر شما قصد دارید که خود شیرآلات خریداری نمایید باید حتماً نکاتی را در حین خرید در نظر داشته باشید.

انواع شیرآلات صنعتی و ساختمانی

شیرآلات ساختمانی با توجه به کاربرد‌هایی که دارند در دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. این شیرآلات صرفاً جنبه استفاده خانگی ندارند و در حوزه صنعت و کشاورزی کاربرد بسیار وسیعی دارند.

شیرآلات چدنی

یکی از این دسته شیر‌های پرکاربرد در حوزه تاسیسات شیرآلات چدنی است. برای موتورخانه‌ها و برای اجرا و پیاده‌سازی شوفاژ این شیر در حد وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در پالایشگاه‌های نفت و گاز و تصفیه خانه‌های شهری نیز شیرآلات چدنی کاربرد بسیار زیادی دارند. این شیر به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شود و هر یک کاربرد جداگانه‌های دارند.

شیر پروانه‌ای چدنی، شیر صافی چدنی و شیر فلکه شویی از محبوب‌ترین شیر‌های موجود در این دسته قلمداد می‌گردند.

شیر آلات برنجی

شیر آلات برنجی یکی دیگر از شیر‌های پرکاربرد در مصارف خانگی و صنعتی به شمار می‌رود. در زمان‌های قدیم افراد این شیر را برای حیاط و تراس خانه‌ها زیاد مورد استفاده قرار می‌داند. حتی در دهه چهل و ما قبل از این شیر آب برای آشپزخانه‌ها و حمام استفاده می‌شد.

این شیر به راحتی با یک دسته‌ی قرمز رنگ که دسته گاز نام دارد به راحتی باز و بسته می‌شد. شیر آلات برنجی دارای دسته‌بندی مختلفی می‌باشند و یکی از انواع این دسته برای مصارف خانگی کاربرد زیادی دارد.

شیر خودکار چدنی، شیر گلوب، شیر پروانه‌ای، شیر دریچه‌ای، شیر دروازه‌ای از دسته شیرآلات برنجی بوده که کاربرد آن بسیار زیاد است.

شیر یو پی وی سی

شیر یو پی وی سی یکی از شیر‌های پر کاربرد در تصفیه خانه‌ها و استخر‌ها می‌باشد. برای مصارف خانگی کاربردی ندارد. جنس این شیر از پلاستیک فشرده شده بوده و جریان آب را تا فشار بسیار زیادی تحمل می‌نماید. شاید فکر کنید که دوام شیر‌های پلاستیکی بسیار کم است. ولی باید بگوییم که در برابر هر گونه ضربه‌ای مستحکم می‌باشند.

شیر پی وی سی

شیر پی وی سی نیز از دسته شیر‌های پرفروش در خدمات ساختمانی بوده و برای ارتباط سیفون به توالت به کار می‌رود. در سیستم آبیاری باغ‌ها نیز کاربرد بسیار زیادی دارند.

شیرآلات پلیمری

شیرآلات پلیمری و هندی اتیلن نیز از دسته شیرآلاتی بوده که برای کشاورزی و صنعت مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می‌گیرند. برای خرید شیرآلات می‌توانید کاربرد‌ها و ویژگی‌های آن‌ها را دقیق مطالعه نمایید و بعد اقدام به سفارش کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت شیرآلات

قیمت شیرآلات بسته به نوع کاربرد‌هایی که دارند، قیمت‌گذاری می‌شوند. طبیعتا شیرآلاتی که برای حوزه استخراج نفت و گاز و همچنین پالایشگاه‌های بزرگ به کار ‌می‌روند دارای قیمت بیشتری نسبت به شیر‌های خانگی هستند.

عوامل مختلفی در قیمت شیرآلات تأثیر‌گذار هستند که به ترتیب آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. نوع متریال یا جنسی که برای ساخت شیرآلات به کار می‌رود باید حتماً از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند. طراحی و مدل نی یکی از المان‌ها و فاکتور‌های تأثیر‌گذار در قیمت شیرآلات می‌باشد. به طور مثال شیرآلات برنجی ممکن است قیمت کمتری نسبت به شیر پی وی سی و یو پی وی سی داشته باشند.

نوسان قیمت نیز برای همه کالا‌ها وجود دارد و بازه قیمتی دائماً در حال تغییر می‌باشد. در حالت کلی شیرآلات خارجی گران‌تر از شیرآلات ایرانی بوده و دلیل آن هم نوسان ارز می‌باشد.

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا