لیست قیمت لوله پلی پروپیلن

لوله های پلی پروپیلن از پرکاربردترین انواع لوله های ساخته شده از پلیمرهای پرمصرف دنیاست که با توجه به نیاز انسان تولید می شود. قیمت پلی پروپیلن به دلیل توسعه زندگی شهری طی سال های اخیر با نوساناتی همراه بوده که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حال حاضر قیمت پلی پروپیلن در بازارهای ایران نیز براساس نوع و کاربری آن متفاوت است که در این متن به آن می پردازیم.

مشخصات فنی لوله های پلی پروپیلن

لوله پلی پروپیلنلوله های پلی پروپیلن که به اختصار به آن پ.پ نیز گفته می شود تولید شده از راندوم کوپلیمر نوع 3 است. این لوله ها در زمره سبک وزن ترین و البته مقاوم ترین انواع لوله های پلیمری به شمار می آید. امروزه در بازار این لوله ها در دو رنگ سبز و سفید تولید می شود که هر کدام برای استفاده های خاصی طراحی شده اند. لوله ها ی سفید برای لوله کشی آب کاربرد دارد. از مهمترین مشخصات فنی این لوله ها که می توان آن را فاکتوری در لیست قیمت این لوله ها در نظر گرفت عبارت است از:

 1. تحمل فشار در دمای 20 درجه سانتیگراد(در دو دسته  تحمل فشارهای 10 و 20 اتمسفر)
 2. ماده اصلی تشکیل دهنده آن کوپلی پروپیلن راندوم 3
 3. مقاوم در برابر ضربه و انواع تنش های محیطی
 4. انتقال حرارت
 5. تحمل فشار بالای هیدرواستاتیکی
 6. مقاوم در برابر ضربات خارجی
 7. طول عمر 50 ساله لوله ها
 8. تحمل نوسانات دمایی از -20 تا 95 درجه سانتیگراد
 9. دارای استاندارد ساخت TS EN 1451 – EN 1852
 10. دارای چگالی 0.9

اگرچه لوله های پلی پروپیلن از انواع لوله های پلیمری پرکاربرد است اما میزان استفاده از آن در مقایسه با لوله پولیکا نیز که از انواع پرمصرف لوله شمار می آید در رده های بعدی قرار می گیرد. با این وجود می توان گفت به طور کلی لوله های پلیکا، لوله پلی اتیلن و لوله های پلی پروپیلن در زمره پر مصرف ترین لوله ها در جهان به شمار می آید. این لوله ها با اهداف مختلفی در پروژه های کوچک و بزرگ انتقال آب، سوختیا حتی انتقال مواد شیمیایی مورد استفاده هستند. بسته به میزان مقاومت و کیفیت آن ها هر کدام کاربری خاص خود را دارند. روند کلی تولید مونومر پلی پروپیلن تحت فشار، گرما و کاتالیزگر زیگلر ناتا است. با این وجود مراحل  تولید لوله های پلی پروپیلن به شرح زیر است:

 • ابتدا ورود مواد اولیه به شکل سرد و خام به دستگاه اکسترودر
 • ذوب کردن مواد تحت حرارت 100 تا 180 درجه سانتیگراد
 • قالبگیری مواد
 • تولید شاخه های 4 متری
 • افزودن رنگدانه ها
 • حرارت دادن لوله ها با جوشکاری فیوژن

 جهت اطلاع از قیمت لوله پلی اتیلن و قیمت لوله پلیکا کلیک کنید.

 قیمت لوله و اتصالات پلی پروپیلن بر اساس ویژگی

 

در صورتی که بخواهید پ.پ را با قیمت مناسب خریداری کنید لازم است فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این لوله ها را بدانید. در مجموع می توان گفت بطور کلی  قیمت پلی پروپیلن تحت تاثیر عوامل زیر است:

 قیمت PP بر اساس ماده اولیه گرانول

قیمت PP براساس ماده اولیه گرانول یکی از فاکتورهای تعیین کننده است. چرا که ماده اولیه به کار رفته در گرانول ها تاثیر مستقیم بر کیفیت نهایی محصول دارد. در صورتی که پودر ماده اولیه در صنعت پتروشیمی تهیه شده باشد می توان گفت دارای بالاترین کیفیت است. پس طبیعی است که قیمت نهایی این محصولات نیز بالاتر باشد. اما در شرایطی نیز ممکن است مواد اولیه گرانول از مواد بازیافتی و کلوخه تهیه شده باشد. در این صورت کیفیت محصول نهایی نیز کم تر و قیمت آن نیز پایین تر خواهد بود.

قیمت لوله های پلی پروپیلن بر اساس رنگ گرانول

شاخص دیگری که در قیمت PP تاثیردارد مربوط به رنگ گرانول های پ.پ است. اگر گرانول های بی رنگ و شفاف باشند به معنای داشتن کیفیت بالا است. در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. هر چه میزان رنگ گرانول ها به سمت تیرگی می رود به اصطلاح گرید آف می شود. در نتیجه قیمت آن نیز کاهش پیدا می کند.

قیمت پ.پ بر اساس شاخص جریان مذاب

از دیگر شاخص هایی که می توان قیمت خرید PP را افزایش یا کاهش دهد، شاخص جریان مذاب است که هر چه کمتر، کیفیت لوله بالاتر، در نتیجه قیمت آن بیشتر می شود. هر چه این شاخص کمتر باشد بر کیفیت لوله تاثیر منفی خواهد داشت، از همین رو قیمت نیز کاهش بیشتری پیدا می کند.

قیمت PP بر اساس رنگ گرانول

رنگ گرانول شفاف به معنی بهتر بودن کیفیت گرانول های بکار رفته در ساخت لوله می باشد. هر چه ظاهر شفاف و بی رنگ گرانول های با کیفیت بیشتر قیمت نیز افزایش خواهد داشت. اگر گرانول ها کدر یا تیره باشند به دلیل پایین آمدن کیفیت قیمت لوله نیز ارزانتر می شود. در واقع شاخص رنگ گرانول ها تاثیر مستقیم بر قیمت دارد و از مهمترین فاکتورهای تشخیص گرانول با کیفیت است.

قیمت پلی پروپیلن بر اساس رنگ خلوص

قیمت پ.پ از رنگ خلوص گرانول ها نیز تاثیر می پذیرد. در نظر داشته باشید که ترکیبات اضافه یا آلودگی ها می تواند رنگ خلوص گرانول ها را تحت الشعاع قرار دهد. این ناخالصی ها باعث شکننده شدن پلاستیک تولید شده از گرانول ها می شود، در نتیجه کیفیت محصول نهایی نیز پایین می آید. از همین رو قیمت نهایی محصول نیز کاهش می یابد. هر چه رنگ خلوص گرانول ها شفاف تر و باکیفیت تر، محصول نهایی نیز  افزایش قیمت خواهد داشت.

خرید پلی پروپیلن از سداب

 

شرکت بازرگانی سداب تولیدکننده و عرضه کننده انواع محصولات لوله و اتصالات پلی پروپیلن در کشور است. این شرکت همچنین عاملیت فروش و نمایندگی محصولات بسیاری از شرکت های معتبر  و خوشنام در کشور را داراست. از مهمترین مزیت های محصولات این شرکت می توان به داشتن نشان استاندارد ملی همه محصولات و نیز تاییدیه های شرکت گاز، آب و فاضلاب و سازمان جهادکشاورزی اشاره کرد. شما می توانید جهت لوله های خرید پلی پروپیلن یا کسب اطلاعات بیشتر درباره موجودی انواع محصولات با شماره 03133901412 تماس بگیرید و از راهنمایی  و مشاوره کارشناسان بازرگانی سداب استفاده کنید. از مهمترین مزیت هایی که لوله های پ.پ شرکت بازرگانی سداب دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزیت خرید لوله پلی پروپیلن از سداب

 1. ماندگاری و دوام زیاد لوله های پلی پروپیلن از همین رو می توان با اطمینان خاطر برابر لوله کشی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری استفاده کرد
 2. وزن سبک این لوله کار نصب و حمل ونقل آن را تسهیل می کند
 3. انعطاف بالای این لوله ها قابلیت استفاده از آن را برای مکان های مختلف افزایش می دهد
 4. مقاومت بالا در برابر فشارها و تنش های محیطی که باعث می شود این لوله ها به راحتی دچار ترک یا شکستگی نشود
 5. تحمل دمایی 10 درجه سانتیگراد که استفاده از آن را برای لوله کشی آب گرم نیز مناسب کرده است
 6. عدم ایجاد افت فشار به دلیل سطح داخلی صاف و صیقلی آن یکی از مزیت های چشمگیر آن به شمار می آید
 7. قیمت لوله های پلی پروپیلن در مقایسه با انواع دیگر لوله بسیار قیمت مناسبی است و برای مصرف کنندگان اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد
 8. پگاهی کم در کنار مقاومت و سختی بالای آن در برابر مواد شیمیایی سبب شده تا بتوان از این لوله ها در صنعت نیز استفاده کرد
 9. لوله های پلی پروپیلن عایق صدا نیز محسوب می شوند، از همین رو در زمان عبور سیالات از آن سرو صدایی ایجاد نمی کند
 10. مقاومت بالای این لوله ها در برابر عوامل بیماری زا مثل میکروبها، جلبک هاو… از مهمترین مزیت های این لوله ها به شمار می آید، از همین رو گزینه مناسبی برای لوله کشی آب شرب و سیستم آبرسانی شهری است

لازم به ذکر است که در زمان خرید لوله ها پلی پروپیلن از شرکت بازرگانی سداب می توانید این اطمینان خاطر را از کیفیت بالای محصولات و نیز استاندارد ملی آن داشته باشید. قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا یکی از مهمترین تعهداتی است که بازرگانی سداب برای مشتریان خود قائل است.

سوالات متداول

قیمت اتصالات پلی پروپیلن  به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پ.پ به عوامل مختلفی مثل متریال اولیه در ساخت این اتصالات، هزینه های جانبی، مواد افزودنی، برند لوله و اتصالی پلی پروپیلن و نیز کیفیت آن ارتباط مستقیم دارد. هر چه فاکتورهای کیفی این محصولات بیشتر باشد طبیعی است که قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

انواع لوله های پ.پ چیست؟

لوله های پ.پ دارای انواع مختلفی است از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تک لایه
 2. سه لایه
 3. پنح لایه
 4. فویل دار

مهمترین مصارف لوله های پلی پروپیلن چیست؟

 1. استفاده برای شبکه آبرسانی سرد و گرم خانگی
 2. شبکه آبرسانی شهری
 3. لوله کشی شوفاژهای مرکزی
 4. مورد استفاده در صنایع مختلف اعم از دارویی و بهداشتی
 5. مورد استفاده در صنایع غذایی
 6. مورد استفاده در شبکه های هوارسانی و تهویه

مزیت لوله های پلی پروپیلن چیست؟

 • عمر بالا
 • وزن سبک
 • منعطف
 • مقاوم در برابر تنش های محیطی
 • تحمل درجه حرارت 110 درجه
 • سطح داخلی صاف و صیقلی
 • قیمت PP مناسبتر از انواع دیگر لوله
 • چگالی کم
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • عایق صدا
 • مقاوم در برابر میکروب، جلبک و قارچ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا