معرفی لوله و اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیکا یکی از پرکاربردترین انواع اتصالات پلیمری محسوب می شوند. این اتصالات شامل انواع بوشن ها، تبدیل ها، بست ها، سه راهی ها، رابط ها و زانوها می باشند. که برای تغییر سایز و قطر لوله، تغییر مسیر خط لوله آب بندی و انشعاب گیری لوله های پلیکا مورد استفاده قرار می گیرند. لوله و اتصالات پلیکا در صنایع مختلف از جمله فاضلاب های شهری و خانگی، خطوط انتقال گاز، آبرسانی و مخابرات کاربرد دارند.

مواد اولیه لوله و اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا از مواد اولیه پی وی سی نه با گرید لوله بلکه با گرید اتصالات ساخته می شوند. اتصالات پلیکا دارای استاندارد اجباری از اداره کل استاندارد ایران می باشد. این اتصالات به رنگ طوسی می باشند توجه داشته باشید که رنگ تعیین کننده نوع و جنس و کیفیت اتصالات نیست . اتصالات  PVC در دو نوع دو سر کوپلر و سه سر کوپلر است که بسته به انتخاب مجری کار از آن استفاده می شود . اتصالات پلیکا در زمان گذشته بدنه ساده ای داشته اند ولی در حال حاضر بدنه دارای خط هایی می باشد که در اصطلاح به این نوع سایلنت می گویند.

لوله و اتصالات پلیکا

تولید اتصالات پلیکا

این نوع اتصالات با دستگاه های تزریق دارای ایمنی بالا قابل تولید هستند. این اتصالات بین دو فک متحرک با تزریق پی وی سی خمیری شکل تولید می شوند. و باید بعد از تزریق این اتصالات از بین دو قالب خارج شده و با دستگاه پلیسه گیر یا چاقوی تیز تمیز گردند سپس وارد مرحله بسته بندی می گردند.

انواع اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیکا به دو شکل چسبی و پوش فیت به یکدیگر متصل می شوند. از زمان گذشته اتصالات چسبی مرسوم بوده ولی اتصالات پوش فیت جدیدتر هستند که از لحاظ قیمتی هزینه بالاتری دارند. مکمل اتصالات پلیکا چسب مورد استفاده آن می باشد و بسیار مهم است که چه نوع چسبی بکار گرفته می شود.

لوله و اتصالات پلیکا

برتری های

این نوع اتصالات به دلیل برتری های زیاد مورد توجه قرار گرفته و طی چند سال اخیر خط تولید این نوع اتصالات رونق یافته است. لوله و اتصالات پلیکا به دلیل ضریب اطمینان بالا در نصب و آب بندی و به دلیل سطح صاف و صیقلی داخل لوله ها، از نشست رسوب و گرفتن لجن در امان بوده و سیالات مختلف به راحتی و بدون اصطکاک درون این نوع اتصالات حرکت کرده. و به این خاطر یکی از انواع اتصالات مناسب برای محیط زیست می باشد.

در زیر به برخی از مزایای اتصالات پلیکا اشاره شده است.

  • وزن سبک
  • حمل و نقل راحت
  • نصب آسان
  • مقاوم در برابر ساییدگی
  • مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت بالا
  • مقاوم در برابر خوردگی اسید و باز
  • عمر با دوام
  • انتقال حرارت بسیار کم
  • پایین بودن هزینه تعمیر و آب بندی

خرید اتصالات پلیکا

عوامل متعددی در تعیین قیمت اتصالات پلیمری تاثیر گذار می باشند. از جمله آن برند، کشور تولید کننده، داشتن استاندارد ملی یا بین المللی، نشان کنترل کیفیت می توان اشاره نمود. اتصالات پلیکا از محصولات مجموعه بازرگانی سداب به عنوان تولید کننده اتصالات پلی اتیلن که با کیفیت بالا و قیمت مناسب به بازار عرضه می گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا