کاربرد سوپاپ پلی اتیلن چیست؟

کاربرد سوپاپ پلی اتیلن

امروزه سوپاپ پلی اتیلن جایگزین مناسبی برای شیر یکطرفه است به این دلیل که از نظر کیفی مقرون به صرفه بوده  و مشتری را از نظر مالی ترغیب می کند تا از این محصول استفاده نماید. کاربرد سوپاپ پلی اتیلن به خاطر حفر های که در قسمت سر این محصول وجود دارد سبب می شود تا از ورود زباله و آشغال های داخل آب جلوگیری شود عملکرد سوپاپ به این صورت است که از برگشت جریان آب جلوگیری می کند و تنها آب در یک راستا حرکت می نماید.

کاربرد سوپاپ پلی اتیلن

این محصول که به دو صورت جوشی و فلنچدار وجود دارد. که از آن اکثراً در حوضچه های پرورش ماهی برای آب گیری مورد استفاده قرار می گیرد. و عملکرد آن شبیه شیر یکطرفه است که در دو مدل گلدانی و بدون گلدانی تولید و به بازار عرضه می گردد. سوپاپ های فیلتردار پس از انجام تحقیقات جهت برطرف کردن نیاز برخی از صنایع کشور طراحی و تولید گردید. کاربرد این سوپاپ ها در صنایعی است که با اسیدها و مواد قلیایی سروکار دارند.
این سوپاپ ها طوری طراحی شده اند که در ساختار آنها هیچ قطعه فلزی وجود ندارد و قابلیت تولید از انواع جنس های پلی اتیلن، پلی پراپلین و تفلون را از سایز یک و یک چهارم تا شش اینچ که بر اساس سفارش قابل تولید است.

کاربرد سوپاپ پلی اتیلن

مزایای سوپاپ 

  • این اتصال در فشار کاری بالا و همچنین در سایزهای بالا قابل استفاده هستند.
  • از لحاظ قیمتی ارزان تر از شیر یکرفه می باشد.
  • برای سایزهای نامشخص می توان از اتصال خاص آن استفاده نمود.

معایب

هزینه بالای ساخت قالب برای ساختن این محصول به صورت تزریقی وجود دارد.

نکته آخر

با توجه به کاربرد سوپاپ پلی اتیلن که در بالا اشاره شد در مجموعه سداب از تولیدکنندگان لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن، این محصول در فشارهای مختلف و با استفاده از با کیفیت ترین مواد 100 pe در ابعاد و اندازه های مختلف طبق سفارش و درخواست مشتری تولید می گردد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *