شهریور ۲۴, ۱۴۰۰

آشنایی با انواع بست فلزی

بست فلزی

بست فلزی دارای انواع متنوع و مختلفی است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد. به کمک این ابزار می توان یک یا چند جسم را در وضعیت ثابت نگه داشت ، از حرکت و لرزش و انحراف آن ها جلوگیری نمود.

جنس بست فلزی

این ابراز برای اتصال در صنایع مختلف و با توجه به کاربردی که دارند دارای تنوع در سایز، جنس و استحکام به بازار عرضه می شوند. به خاطر کاربرد این دسته از ابزار ها باید از جنس های مقاوم و مستحکم مانند: فولاد ضد زنگ، روی، ورق گالوانیزه، آلومینیوم و مس ساخته شوند. اگر از این ابزار در محیط های که در معرض خوردگی و فرسودگی بالایی هستند استفاده شود برای تعیین ویژگی های آن آزمایشاتی صورت می گیرد.

بست فلزی

انواع بست فلزی

از این ابزار برای ایمن نگه داشتن لوله ها در ساختمان سازی و لوله کشی صنعتی استفاده می شود. این بست ها  انواع گوناگونی دارند که عبارتند از :

بست انعطاف پذیر

به طور معمول این نوع بست از جنس آلومینیوم و استیل تولید می شود و برای انواع لوله با سایز های مختلف کاربرد دارند. که با یک باز و بسته کردن ساده پیچ انتهای بست، می توان قطر را تغییر داد.

بست اسپید

این نوع بست برای نصب لوله های فولادی بر روی دیوار بکار می رود، که برای انواع سایز های لوله قابل استفاده است .

بست عایق دار

این نوع بست فلزی با روکشی که دارد در برابر خوردگی، زنگ زدن و ارتعاش مقاوم است، و همچنین این روکش سبب می شود عمر این بست افزایش پیدا کند.

بست صلب

این بست از جنس آهن سخت ساخته شده است که بسیار راحت باز و بسته می شود. و می توان به آسانی  لوله را در موقیعت مورد نظر قرار داد.

بست یک طرفه

این ابزار دارای پایه ای هم سطح با قطر بست  است، که برای پیچ نمودن روی سطح از آن استفاده می شود.

بست دو طرفه

این نوع بست دارای دو پایه هم سطح با قطر بست است، که برای پیچ نمودن روی سطح از آن استفاده می شود.

بست لوله پایه دار

این ابزار با پیچ شدن دو پایه با ارتفاع ۱ تا ۲ سانتی متر بر روی سطح می تواند لوله را بدون هیچگونه حرکتی بر روی سطح نگه دارد.

بست لوله بدون پایه

این ابزار که بیشتر در لوله کشی فاضلاب کاربرد دارد شامل دو نیم دایره است، که از هر دو سمت قابل پیچ شدن شدن به یکدیگر هستند.

بست کرپی

این نوع بست به صورت یک پیچ و مهره U  شکل می باشد که دو خان درون پیچ (قلاویز) در هر دو انتها دارد و این نوع بست برای لوله های که مایعات و گازها از آن عبور می کنند بیشتر کاربرد دارد.

بست لوله دسته دار

این ابزار در انتهای قست منحنی شکل خود دارای دسته ای است، که به خاطر محکم نمودن لوله روی سطح پیچ می شود.

بست فلزی

کاربردها

بست فلزی از جمله ابزارهای مکانیکی هستند که کاربرد بسیار وسیع در صنایع گوناگون دارند. این ابزار در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارند و همچنین این بست های ساختمانی می توانند از جنس روکش دار و یا بدون روکش استفاده شوند. همانگونه که می دانید کار اصلی این ابزار نگه داشتن یک جسم در یک وضعیت خاص، و ثابت نگه داشتن چند جسم در کنار همدیگر برای جلوگیری از هر گونه لغزش و حرکتی می باشد.
همانطور که اشاره کردیم این بست ها شامل سایز ها و جنس های مختلفی هستند که این خود از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن ها می باشد. اگر چنانچه قصد خرید از هریک از انواع بست فلزی را داشتید می توانید با همکاران ما در مجموعه بازرگانی سداب از برترین تولید کنندگان اتصالات پلی اتیلن تماس حاصل فرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× استعلام قیمت و موجودی