آشنایی با بست فلزی

بست‌ و نگهدارنده‌ فلزی انواع گوناگونی از ابزار هستند که کاربرد گسترده‌ای در صنعت ساختمان‌سازی دارند. بست‌ فلزی یک یا چند شی را در یک وضعیت خاص، ثابت نگه می‌دارد و کابل‌ها، سیم‌ها و لوله‌ها را دسته‌بندی می‌کند و مانع از حرکت این اجسام، لرزش و انحراف آنها می‌شود. این ابزار به دلیل کاربرد حساسی که در ساختمان دارد باید از جنس‌های محکمی تولید شود. در این مطلب به بررسی بست فلزی و نکات مهم مربوط به آن می‌پردازیم.

بست فلزی دارای انواع متنوع و مختلفی است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد. به کمک این ابزار می توان یک یا چند جسم را در وضعیت ثابت نگه داشت ، از حرکت و لرزش و انحراف آن ها جلوگیری نمود.

خرید بست فلزی

خرید بست فلزی

در هنگام خرید این نوع بست توجه داشته باشید که در برابر جریان الکتریسیته، زنگ‌زدگی و شرایط سخت آب و هوایی مقاومت داشته باشد. این ابزار برای انواع اتصالات خاص در صنایع مختلف، در انواع متنوع و همچنین در سایز، جنس، کاربرد و استحکام طراحی و تولید شده و در بازار عرضه می‌شود که به راحتی می‌توانید با توجه به کاربرد خود، نوع درست آن را انتخاب و تهیه کنید. این نوع ابزار کلاً دارای استحکام بالایی است و معمولاً از جنس مس، ورق گالوانیزه گرم، استیل ضد زنگ با درجات مختلف، آلومینیوم و مواد دیگر تولید می‌شود. در اینجا، فروش لوله زهکش نیز با بالاترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه انجام می‌شود. برای آگاهی از قیمت لوله پلی اتیلن نیز می‌توانید تماس بگیرید.

قیمت بست فلزی

لیست قیمت بست بر اساس جنس، کیفیت و کاربرد تعیین می‌شود و هرچه کیفیت آن بالاتر باشد، به طبع قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. برای خرید بست فلزی، در این سایت می‌توانید این ابزار را با قیمت مناسبی تهیه کنید. همچنین علاوه بر انواع بست، لوله کاروگیت، لوله فاضلاب و لوله یو پی وی سی نیز با کیفیت بسیار بالایی به فروش می‌رسد.

جنس بست فلزی

این ابراز برای اتصال در صنایع مختلف و با توجه به کاربردی که دارند دارای تنوع در سایز، جنس و استحکام به بازار عرضه می شوند. به خاطر کاربرد این دسته از ابزار ها باید از جنس های مقاوم و مستحکم مانند: فولاد ضد زنگ، روی، ورق گالوانیزه، آلومینیوم و مس ساخته شوند. اگر از این ابزار در محیط های که در معرض خوردگی و فرسودگی بالایی هستند استفاده شود برای تعیین ویژگی های آن آزمایشاتی صورت می گیرد.

انواع بست فلزی

از این ابزار برای ایمن نگه داشتن لوله ها در ساختمان سازی و لوله کشی صنعتی استفاده می شود. این بست ها  انواع گوناگونی دارند که عبارتند از

بست کمربندی فلزی

بست کمربندی به نوارهای باریک و بسیار محکمی گفته می‌شود که از جنس فلز و پلاستیک ساخته می‌شوند. از جمله کاربردهای این ابزار می‌توان به دسته‌بندی کابل‌ها، لوله‌های نه چندان ضخیم و بستن لیبل بر روی اجناس مختلف اشاره کرد. این نوارها بدنه‌ی دندانه‌داری دارند و مهمترین ویژگی آنها این است که حلقه‌ی بست بعد از عبور دادنِ نوار از ضامن روی بست هرگز گشادتر و بزرگتر نمی‌شود.

اولین نمونه بست در سال 1958 از جنس بدنه‌ی فلزی ساخته شد و برای مهار و دسته‌بندی سیم و کابل‌های مورد استفاده در داخل هواپیما طراحی و تولید شد. جنس این بست‌ها استیل ضد زنگ بوده و گزینه‌ای بسیار کاربردی برای محیط‌های روباز هستند. مقاومت کششی این بست‌ها بسیار بالا است و به همین دلیل برای متصل کردن شلنگ و لوله و اشیاء سنگین به دیواره‌ها استفاده می‌شوند و در برابر رطوبت، نم و نوسانات دمایی بسیار مقاوم هستند. بست‌های فلزی در دو نوع بدون روکش و با روکش اپوکسی تولید می‌شوند. بست‌های روکش‌دار به دست بدون دستکش و بدون محافظ هیچ آسیبی وارد نمی‌کنند.

بست لوله فلزی

بست لوله فلزی

این نوع بست با توجه به کاربردی که دارد، برای اتصالات لوله در صنایع گوناگون استفاده می‌شود و با تنوعی از جنس، سایز و استحکام به بازار عرضه می‌شود. به خاطر کاربردِ این بست‌ها، آنها باید از جنس‌های مقاوم و مستحکمی مثل فولاد ضد زنگ، ورق گالوانیزه، روی، آلومینیوم و مس تولید شوند. جهت استفاده از این ابزار در محیط‌هایی که در معرض فرسودگی و خوردگی بالایی قرار دارند، باید آزمایشاتی برای تعیین ویژگی‌های آنها انجام شود. بست لوله فلزی برای ایمن نگه داشتن لوله‌ها در ساختمان‌سازی و لوله‌کشی صنعتی به کار می‌رود و انواع گوناگونی دارد.

بست انعطاف پذیر

به طور معمول این نوع بست از جنس آلومینیوم و استیل تولید می شود و برای انواع لوله با سایز های مختلف کاربرد دارند. که با یک باز و بسته کردن ساده پیچ انتهای بست، می توان قطر را تغییر داد.

بست اسپید

این نوع بست برای نصب لوله های فولادی بر روی دیوار بکار می رود، که برای انواع سایز های لوله قابل استفاده است .

بست عایق دار

این نوع بست فلزی با روکشی که دارد در برابر خوردگی، زنگ زدن و ارتعاش مقاوم است، و همچنین این روکش سبب می شود عمر این بست افزایش پیدا کند.

بست صلب

این بست از جنس آهن سخت ساخته شده است که بسیار راحت باز و بسته می شود. و می توان به آسانی  لوله را در موقیعت مورد نظر قرار داد.

بست یک طرفه

این ابزار دارای پایه ای هم سطح با قطر بست  است، که برای پیچ نمودن روی سطح از آن استفاده می شود.

بست دو طرفه

این نوع بست دارای دو پایه هم سطح با قطر بست است، که برای پیچ نمودن روی سطح از آن استفاده می شود.

بست لوله پایه دار

این ابزار با پیچ شدن دو پایه با ارتفاع 1 تا 2 سانتی متر بر روی سطح می تواند لوله را بدون هیچگونه حرکتی بر روی سطح نگه دارد.

بست لوله بدون پایه

این ابزار که بیشتر در لوله کشی فاضلاب کاربرد دارد شامل دو نیم دایره است، که از هر دو سمت قابل پیچ شدن شدن به یکدیگر هستند.

بست کرپی

این نوع بست به صورت یک پیچ و مهره U  شکل می باشد که دو خان درون پیچ (قلاویز) در هر دو انتها دارد و این نوع بست برای لوله های که مایعات و گازها از آن عبور می کنند بیشتر کاربرد دارد.

بست لوله دسته دار

این ابزار در انتهای قست منحنی شکل خود دارای دسته ای است، که به خاطر محکم نمودن لوله روی سطح پیچ می شود.

کاربردهای بست فلزی

بست فلزی از جمله ابزارهای مکانیکی هستند که کاربرد بسیار وسیع در صنایع گوناگون دارند. این ابزار در صنعت ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارند و همچنین این بست های ساختمانی می توانند از جنس روکش دار و یا بدون روکش استفاده شوند. همانگونه که می دانید کار اصلی این ابزار نگه داشتن یک جسم در یک وضعیت خاص، و ثابت نگه داشتن چند جسم در کنار همدیگر برای جلوگیری از هر گونه لغزش و حرکتی می باشد.

تولید بست فلزی

تولید بست فلزی

برای تولید بست‌های فلزی، استاندارد مورد نظر انتخاب می‌شود و سپس از نظر مقدار مواد اولیه و قطعات نیم‌ساخته بررسی می‌گردد و قطر آن تعیین می‌شود. در مرحله اول، بست به وسیله‌ی پرس ضربه‌ای با کویل بازکن تسمه برش داده می‌شود. این پرس دارای وزن 120 تن بوده و با سرعت 60 ضربه در دقیقه کار می‌کند. در مرحله دوم، پرس ضربه‌ای با کویل بازکن سوراخ‌هایی برای پیچ ایجاد می‌کند و سپس شیارهای نوار ایجاد می‌شود. برای تولید جای پیچ، به ماشین مخصوص قطعه‌زنی نیاز است. پس از تولید این قطعه، برای مونتاژ کردن قطعه جای پیچ به حلقه از یک دستگاه پرس 50 تنی استفاده می‌شود تا ضربه وارد کند.

تولید کننده بست فلزی

تولید کننده بست فلزی

بست و نگهدارنده فلزی در سایزها و رنگ‌های مختلفی برای اتصالات لوله و کابل در بازار عرضه می‌شود. بازرگانی سداب تولیدکننده‌ و عرضه کننده‌ی انواع بست و نگهدارنده با قیمت مناسب و کیفیت برتر می‌باشد. در این سایت می‌توانید انواع بست را بر اساس کاربرد خود انتخاب کرده و سفارش دهید.

همانطور که اشاره کردیم این بست ها شامل سایز ها و جنس های مختلفی هستند که این خود از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن ها می باشد. اگر چنانچه قصد خرید از هریک از انواع بست فلزی را داشتید می توانید با همکاران ما در مجموعه سداب تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا