January 23, 2022

اتصالات ساختمانی

در صنعت ساختمان سازی با توجه به شرایط خاص ساختمان ها ، برج ها و نوع کارایی آنها میبایست از اتصالات ساختمانی متفاوتی استفاده کرد. بازه انتخابی برای لوله کشی در ساختمان به نسبت گسترده تر است. به عنوان مثال استفاده از لوله و اتصالات گالوانیزه در گذشته رایج بود.

انواع اتصالات ساختمانی

اتصالات پلی پروپیلن (اتصالات سبز)

پلی پروپیلن (PP)  با فرمول شیمیایی [CH2-CH(CH3)]n که یکی از پرمصرف ترین و بنیادی ترین پلیمرهای مورد استفاده در سطح دنیاست. بدلیل خواص ویژه ای که این ماده شیمایی دارد بسرعت جایگزین لوله و اتصالات چدنی شده است. این ماده شیمیایی برای اولین بار در سال 1950 تولید شد و در سال 1954 میلادی وارد صنعت شد. از آنجایی که این لوله ها زمانی که وارد صنعت شدند به رنگ سبز بودند به نام لوله سبز معروف شدند با بعدها با انجام آزمایشات گوناگون مشخص شد که ماده رنگی موجود در لوله ها ممکن است برای سلامتی انسان مضر باشد و نباید آب آشامیدنی از آن عبور کند.

به همین دلیل در حال حاضر اتصالات ساختمانی موجود به رنگ سفید تولید میشوند.

لوله و اتصالات سبز

مزایای پلی پروپیلن

  • طول عمر بالا در شرایط مناسب : اگر PP در دمای 20 درجه سانتیگراد و فشار 25 بار مورد استفاده قرار بگیرد طول عمری نزدیک به 50 سال دارد.
  • تحمل دمای بالا : بازه دمایی قابل تحمل در لوله پلی پروپیلن از 20 الی 95 درجه سانتیگراد است.
  • مقاومت شیمیایی بالا : پروپیلن با آهک ترکیب نمیشود در نتیجه پوسیدگی در آن بوجود نمی آید.
  • مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش
  • نصب آسان : یکی از دلایل محبوبیت این اتصالات ساختمانی نصب آسان میباشد.

انواع اتصالات پلی پروپیلن

  1. ساده (فقط پلی پروپیلن)
  2. تلفیقی (پلیمر و فلز)

اتصالات پروپیلن

اتصالات PVC (اتصالات پلیکا)

یکی از پیشتازان تولید کننده اتصالات پی وی سی شرکت پلیکا است به همین دلیل به لوله و اتصالات پلیکا معروف است. این اتصالات عمدتاً به رنگ طوسی تولید میشود.

انواع اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیکا معمولی

یکی از رایج ترین اتصالات ساختمانی مورد استفاده از نوع معمولی آن است.

لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی

از این اتصالات عمدتاً برای انتقال فاضلاب استفاده میشود.

لوله و اتصالات پلیکا قوی

برای محافظت از سیم و کابلها در برابر فشار احتمالی از این نوع لوله استفاده میشود.

اتصالات PVC (پلیکا)

لوله و اتصالات پنج لایه

لوله پنج لایه هم جزو رایج ترین اتصالات ساختمانی است که از دو لایه پلی اتیلن در هم تنیده شده و یک لایه آلومینیوم تشکیل میشود که بین هر دولایه از چسب مقاوم تشکیل شده است. به همین دلیل مقاومت بالایی دارد.

یکی از ویژگی های خاص اتصالات پنج لایه انعطاف بالا میباشد. در عین حال بدلیل وجود آلومینیوم مقاومت بالایی هم دارند. لوله و اتصالات پنج لایه به دو روش پرسی و کوپلی تولید میشود.

لوله و اتصالات 5 لایه

لوله و اتصالات آهنی

اتصالات آهنی در گذشته مصرف بیشتری داشتند اما هم قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل های اتصالات ساختمانی دارند و هم طول عمر پایین تر ، به همین دلایل در حال حاضر کاربرد کمتری هم دارند.

 

خرید اتصالات ساختمانی

بازرگانی سداب ارائه دهنده انواع لوله و اتصالات ساختمانی ، اتصالات فاضلابی ، لوله پلی اتیلن و … در ایران با کیفیت بالا و قیمت مناسب میباشد. برای دریافت لیست قیمت و آگاهی از میزان تخفیف ها با شماره تلفن 33901412 تماس حاصل نمایید.

دریافت لیست قیمت لوله و اتصالات PP شرکت آذین

دریافت لیست قیمت لوله و اتصالات 5 لایه شرکت نیوپایپ

×

Powered by WhatsApp Chat

× استعلام قیمت و موجودی