راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی و شهری

سداب، با انتشار مقاله کاربردی و محبوب راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی و شهری قصد دارد به شما برای انتخاب بهتر لوله های ساختمان و صنعت کمک کند. لوله ها یکی از پرکاربرد ترین و قدیمی ترین لوازم و مصالح کاربردی در ساختمان سازی، کشاورزی، صنعت، نیروگاه ها، صنایع پالایشگاهی، سیستم های سرمایشی، تأسیسات گرمایشی، انتقال آب و فاضلاب و…می باشند. این ابزار برای انتقال جریان گاز، آب و دیگر سیالات به کار می روند.

در حقیقت لوله وظیفه انتقال منظم و دقیق جریان سیالات را بر عهده دارد و به علت تنوع در جنس، سایز و شکل به دسته های مختلفی تقسیم می شوند؛ هر دسته و طبقه از لوله ها برای یک کار مشخص استفاده می شوند که در صورتی که اطلاعات و آشنایی نسبت به آن نداشته باشید، زمان انتخاب و خرید لوله برای مصارف ساختمانی و صنعتی دچار مشکلاتی می گردید.

راهنمای خرید لوله برای مصارف ساختمانی و شهری

قبل از راهنمای انتخاب لوله و خرید لوله مناسب برای پروژه، شما باید نکاتی را مد نظر بگیرید تا بتوانید با خیالی اسوده به خرید لوله مناسب برای لوله کشی و ساخت پروژه خود بپردازید.

دقت داشته باشید که حتی روش ساخت لوله های مختلف با یک دیگر متفاوت است. در صورتی که شما بتوانید لوله ای مناسب را برای پروژه خود را به صورت حرفه ای انتخاب کنید، می توانید صرفه جویی زیادی در هزینه های خود انجام دهید و سرعت پیشرفت و راندمان پروژه خود را افزایش دهید.

لوله ها معمولاً از آلیاژ، فلز، فایبرگلاس، سرامیک، پلاستیک و بتون ساخت می شوند. دقت به متریال سازنده لوله، تأثیراتی مستقیم بر هزینه های شما دارد. نکات زیر را قبل از خرید لوله درنظر بگیرید:

انتخاب و مشخص میزان بودجه

یکی از مهمترین نکات قبل از خرید لوله، انتخاب بودجه خود برای این کار است تا بتوانید با دقت به آن بهترین نوع لوله را تهیه کنید. البته شما می توانید قبل از خرید لوله مد نظر خود، در سایت هایی مثل گوگل از قیمت های مختلف لوله آگاهی پیدا کنید تا بتوانید قبل از رفتن به فروشگاه ها به صورت تقریبی هزینه خود را حساب کنید.

مشخص مقدار لوله مورد نیاز در فرایند خرید لوله برای مصارف ساختمانی و شهری

قبل از خرید لوله شما باید با کمک راهنمای انتخاب لوله که از کارشناسان این کار دریافت کرده اید، مقدار مورد نیاز لوله خود را با توجه به تعداد لوله، متراژ لوله و تناژ لوله مشخص کنید. با مشخص مقدار مورد نیاز لوله می توانید خریدی هدفمند داشته باشید.

انتخاب و فراهم کردن محل تخلیه بار

قبل از اینکه شما لوله های مورد نیاز خود را تهیه کنید، باید با دقت به حجم و جنس لوله هایی که قصد خرید آن را دارید، محلی را برای تخلیه و تحویل آن ها مشخص کنید.

عوامل موثر در انتخاب سایز و فشار لوله مناسب

برای راهنمای انتخاب لوله در ابتدا باید بگوییم که شما باید فشار لوله و و سایز مناسب لوله برای کار خود را مشخص کنید و سپس به خرید لوله بپردازید.

به طور کلی لوله ها با فشار دیواره، شاخص و قطر خارجی لوله مشخص می شوند. شما برای اندازه گیری و مشخص اندازه قطر داخلی لوله باید قطر خارجی و فشار لوله را به دست آورید.

دقت داشته باشید که فشار لوله به عواملی مثل فرایند ساخت، ماده اولیه برای تولید و پوشش های روی لوله بستگی دارد. برای اندازه گیری فشار یا گوشت لوله باید فاصله قطر داخلی تا قطر خارجی لوله اندازه گیری شود.

در ادامه راهنمای انتخاب لوله باید شما با سایز و سایز لوله آشنا شوید. سایز لوله معمولاً با Nominal Pipe Size معرفی می شود که به اختصار NPS نامیده می شود.

ان پی اس در حقیقت معادل قطر بیرونی لوله است. NPS عدد رند شده ای نزدیک به واحد اینچ است که برای معرفی سایز و اندازه لوله استفاده می شود.

باید برای انتخاب دقیق و یافتن سایز مناسب لوله و فشار مناسب آن، برای پروژه خود به کارشناسان این کار مراجعه کنید تا آن ها بتوانند راهنمای انتخاب لوله مناسب برای شما ارائه دهند.

دریافت راهنمای انتخاب لوله از متخصص مربطه می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.

انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی ساختمان

برای لوله کشی ساختمان شما باید در ابتدا با دقت به موضوع و نوع پروژه خود و دقت به کاربرد ساختمان مثل تجاری بودن یا مسکونی بودن ساختمان توجه کنید تا بتوانید بهترین نوع لوله آب رسانی، بهترین نوع لوله برق و… را برای لوله کشی ساختمان خود انتخاب کنید.

البته دقت داشته باشید که برای سیستم های فاضلاب و سیستم های آب، باید از لوله هایی استفاده کنید که دارای مقاومت بالا در مقابل عوامل محیطی و فشار می باشند.

شما باید لوله های مورد نیاز برای پروژه ساختمانی خود را در ابتدای پروژه تهیه کنید؛ چرا که لوله کشی بخشی از کار های ابتدایی هر پروژه ساختمانی است و شما باید لوله فاضلاب و لوله برق ساختمان را در مراحل اولیه ساخت ساختمان و قبل از گچ کاری، سنگ کاری، کاشی کاری، نماکاری و… در ساختمان نصب کنید.

بهترین راه انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی ساختمان، مشورت با کارشناسان این کار و افرادی است که کار های ساختمانی مربوط به لوله کشی را انجام می دهند.

چرا که شما می توانید بهترین راهنمای انتخاب لوله را از ایشان بخواهید و با مشورت با این افراد به آسانی بهترین لوله برای لوله کشی پروژه ساختمانی خود را تهیه کنید.

در زمان خرید لوله پلی اتیلن به چه نکاتی دقت کنیم؟

همانطور که می دانید، لوله ها از جنس های متفاوتی ساخته می شوند و در فشار و سایز های مختلفی به بازار عرضه می شوند. شما می توانید لوله های مورد نیاز خود را با قیمتی متناسب با بودجه خود تهیه کنید. تنوع در انواع لوله ها می تواند موجب سردرگمی شما برای انتخاب لوله پلی اتیلن مناسب شود.

طبق راهنمای انتخاب لوله پلی اتیلن شما باید با با یک سری از فاکتور های خرید لوله آشنا شوید تا بتوانید انتخابی باکیفیت و راحت داشته باشید. این فاکتورها عبارت هستند از:

فشار لوله و و سایز لوله پلی اتیلن

همانطور که گفته شد لوله هایی با فشار و سایز مناسب برای کار خود تهیه کنید تا بتوانید به روند پیشرفت پروژه خود سرعت دهید و از صرف هزینه های اضافه خودداری کنید.

قیمت لوله پلی اتیلن

برای خرید لوله با قیمت مناسب شما می توانید از انواع تولید شده در داخل کشور استفاده کنید. متأسفانه بسیاری از تولید کننده ها و شرکت ها برای کاهش قیمت محصول خود از مواد درجه دو استفاده می کنند، این موضوع باعث پوسیده شدن لوله به مرور زمان می شود.

شما می توانید برای خریدی مطمئن، به نشانه هایی که روی لوله ها درج شده است، دقت کنید. به عنوان راهنمای انتخاب لوله مناسب و باکیفیت به شما توصیه می کنیم که به علامت استاندارد روی جداره لوله پلی اتیلن دقت کنید.

جنس لوله

هم اکنون لوله های لوله پلی اتیلن میان مردم محبوبیت زیادی دارند؛ چرا که مثل لوله های فلزی قدیمی دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود. شما می توانید از لوله های لوله پلی اتیلن برای مدت زمان زیادی استفاده کنید.

پایان…

ما در این مقاله از سداب سعی کردیم اطلاعات مورد نیاز را در دسترس شما قرار دهیم. ضمن اینکه شما به صورت مختصر با کاربرد و تفاوت لوله ها هم آشنا شدید و می توانید با دقت به نکاتی که گفته شد، مقدمات خرید لوله مناسب برای پروژه خود را فراهم و لوله ایی با سایز و فشار مناسب برای لوله کشی پروژه خود تهیه کنید.

تلاش کنید با افراد مجرب در این زمینه مشورت کنید؛ چرا که شما می توانید از ایشان بهترین راهنمای انتخاب لوله را دریافت کنید. سداب به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را در خرید این محصول داشته باشید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید، می توانید در قسمت نظرات آن را درمیان بگذارید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02133901412 کانال تلگرام پیام در ایتا